Sedmatřicetiletý Josef Skalický ve funkci nahradí Valdemara Havelu, jenž na konci května odešel do důchodu. Skalický je ze Spořic u Chomutova. Třináct let pracoval u Městské policie Chomutov jako odborný technik, poté jako vedoucí technického oddělení. Prošel také funkcí provozně technického ředitele u Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova. Poslední rok pak pracoval jako výrobní ředitel ve firmě Optaglio, poté krátce jako ředitel dopravní společnosti ČSAD Slaný. Je absolventem Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

„Jsem si vědom, že se při nástupu do nového zaměstnání nevyhnu nutným procedurám. V prvním dnu absolvuji potřebná školení, abych tuto formální záležitost měl co nejdříve za sebou a mohl se věnovat chodu úřadu. V následujících dnech bych se rád co nejrychleji zorientoval v úřadu, poznal rozmístění jednotlivých odborů, seznámil se s vedoucími úředníky i zaměstnanci a nastudoval všechny potřebné dokumenty," řekl Josef Skalický s tím, že by mu nástup do funkce mohlo usnadnit období prázdnin, které není tak hektické.

Nástupce Valdemara Havely vzešel až z druhého výběrového. To první zrušila starostka Kamila Bláhová poté, co vyšlo najevo, že by se vítězkou měla stát Šárka Pinterová, jež se loni na podzim v komunálních volbách objevila na kandidátce hnutí ANO, za které kandidovala právě i Kamila Bláhová. Starostka tak čelila spekulacím, že do funkce dosadila známou. Následně se Bláhová rozhodla, že vyhlásí nový konkurz. „Chci odstranit sebemenší stín pochybnosti," uvedla tehdy Bláhová.