Autorem scénáře a námětu je Pavel Brycz. V Mostě vyrostl, chodil do školy, maturoval na gymnáziu, napsal a vydal o městě dvě knížky: Jsem město a Mé ztracené město. Píše také texty pro mosteckou kapelu Zdarr a stále se do Mostu vrací za přáteli a rodinou. Nový Večerníček vznikl podle jeho stejnojmenné knížky oceněné Zlatou stuhou 2011.

„K večerníčku Bílá paní na hlídání vyšel aktuálně stejnojmenný komiks," sdělil Brycz Mosteckému deníku.

Nebydlím sice už léta v Mostě, ale pořád se považuji za mosteckého autora.

Spisovatel Pavel Brycz vyrůstal v Mostě. Za svou tvorbu získal prestižní ocenění, například Cenu Jiřího Ortena a Státní cenu za literaturu. Je i autorem večerníčku Dětský zvěřinec. Do Mostu se rád vrací.

V březnu plánuje v Mostě autorské čtení a besedu. Koncem října mu vychází nová dětská knížka Neberte nám Ptáka Loskutáka. Letos v červenci bylo Bryczovi 45 let.

Bílá paní je jedním ze čtyř premiérových večerníčkocých seriálů, které Česká televize nasadila do vysílání nové dětské stanice Déčko. Do středy byla k vidění i na stanici ČT2. „Večerníčky patří k nejsledovanějším dětským pořadům České televize," řekla mluvčí České televize Alžběta Plívová. Na Večerníčky se dívá v průměru 77 tisíc dětí a 170 tisíc dospělých.

Večerníčkový seriál od Brycze výtvarně zpracoval kreslíř VHRSTI a namluvila talentovaná česká herečka Martha Issová, která mimo jiné proslula před třemi lety účastí v politické předvolební satiře „Přemluv bábu a dědu, ať nevolí levici", v níž hrála s Jiřím Mádlem.

Příběhy o Bílé paní vznikly v Animačním studiu České televize.