Jste spokojeni se stavem silnic na Mostecku? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku.

Dopravu nejspíš úplně nezastaví, v místě stavby ale zůstane omezení rychlosti. V době dopravní špičky tam mohou vznikat kolony.

Nové přemostění bude navazovat na čtyřproudovou silnici, která vede z Komořan až do Chomutova. Dokončení stavby je plánováno do 20. prosince letošního roku, sdělilo na dotaz Mosteckého deníku Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). To slibuje, že dopravní omezení budou minimální.

Přibudou dva pruhy

„Stavíme jednu polovinu čtyřpruhu, na kterou převedeme provoz, a potom budeme řešit další části stavby,“ uvedla Nina Ledvinová z oddělení komunikace ŘSD. Dodala, že na mostě je dosud provoz jen ve dvou pruzích a přesun dopravy na nové konstrukce nebude pro řidiče nijak zvlášť omezen.

Šoféři musejí počítat jen se snížením rychlosti až na 30 km v hodině, v místě se také může pohybovat těžká stavební technika. Už nyní se v době, kdy se v přilehlých průmyslových závodech střídají směny, na místě tvoří kolony aut. Nepříjemnější situace je ve směru od Chomutova na Most, kdy se přímo u stavby spojují silnice od teplárny v Komořanech a úpravny uhlí s mezinárodní silnicí.

Stavba za 417 milionů korun bude součástí zkapacitnění provozu na mezinárodním tahu, který v České republice spojuje Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj.

Pomůže práci?

Snazší a bezpečnější přeprava může pomoci i zaměstnanosti v regionu. „Silnice napomůže mobilitě, přesouvání pracovních sil,“ uvedl vloni v listopadu Vladimír Bártl z Ministerstva dopravy při zprovozňování nového 1,7 kilometru dlouhého úseku stejné silnice mezi Mostem a Komořany.