Stavba nákupního komplexu Central Most za více než miliardu korun byl jen předkrm, pouhý začátek. Další, nejméně jednu miliardu korun chce tentokrát investovat mostecká radnice. Upraví zbylou centrální část města. Chodníky, silnice, parky, náměstí, Repre, sportovní halu a radnici. Nepočítaje další investory, kteří se mají se stovkami milionů vrhnout na nevyužitá prostranství a prázdné budovy. Zjednodušeně řečeno: střed Mostu od bývalého OV KSČ až po sportovní halu se začne stavět úplně znovu, protože socialističtí budovatelé v minulém století žádné skutečné centrum nevytvořili. Už v roce 2013 se má Most opět vrátit mezi lidumilná evropská města.

Vše popisuje téměř dokončený integrovaný plán rozvoje města, který má Deník k dispozici. Dnes asi nejdůležitější dokument v Mostě má téměř sto stran. Minulý čtvrtek je projednalo zastupitelstvo. „Je to zásadní, dlouhodobá koncepce,“ prohlásil primátor Vlastimil Vozka.

„Je to poměrně ambiciózní plán,“ potvrdil jeho manažer Karel Bořecký. Radnice seznámí Mostečany s novinkou 11. června v 16 hodin na veřejném projednávání v budově magistrátu. Každý se bude moci ke změnám vyjádřit.

Cílem je zlepšit vzhled středu města, zlepšit podmínky pro podnikání, přilákat nové zákazníky a nabídnout lidem více příležitostí k trávení volného času, aby nechodili na „výlety“ do hypermarketů na okraji Mostu. Hodnocení centra města experty připomíná hodnocení zdravotního stavu pacienta před operací: „Špatný, nevyhovující, neuspokojivý.“

Podrobnosti o změnách v centru čtěte v úterním tištěném vydání Mosteckého deníku.