Stavět se má začít o rok dříve. „Stavební práce mohou začít zhruba v srpnu 2018," uvedla starostka Litvínova Kamila Bláhová.

Radnice musí v první řadě vyřešit, jakým způsobem zadá veřejnou zakázku. Existují dvě varianty – buď takzvaným otevřeným řízením, při kterém by šlo zejména o cenu, nebo formou architektonické soutěže, kdy by se hodnotil hlavně nápad. „Raději bychom se asi vydali cestou architektonické soutěže.

Konečnou variantu ale samozřejmě musí schválit zastupitelstvo," doplnila Kamila Bláhová s tím, že v obou případech by město rádo nějakým způsobem zapojilo i veřejnost a přijalo od ní připomínky.

Náklady stavby odhadoval úřad původně na 165 milionů bez daně. Novou přípravou projektu je hodlá snížit. Od České spořitelny, s níž dlouhodobě spolupracuje, si nechá zpracovat strategii, která má městu ukázat, v jakém rozsahu by investice měla být, co si může radnice dovolit.

Stávající bazén v centru hodlá město v budoucnu zbourat. Doufá, že do zmíněného roku 2019 vydrží fungovat. „Je tu samozřejmě hrozba, že nevydrží, protože je ve špatném stavu. Budeme ale dělat vše pro to, aby se tak nestalo," uvedla Bláhová.

O výstavbě plavecké haly v areálu koupaliště na Koldomě rozhodli zastupitelé v závěru minulého roku. Na jednání zároveň odhlasovali, že křížení ulic Podkrušnohorská a Mezibořská se vyřeší stavbou nového mostu. O této problematice zatím vedení města nejednalo. Na řadu ale přijde záhy. „V radě jsme zatím řešili jen bazén, tuto křižovatku budeme řešit na dalším lednovém zasedání radních," dodala Kamila Bláhová.