Nejlepší grafika, nejlepší titulní stránka, nejlepší obsah a celkové první místo. Čtyři vítězné diplomy zamířily do školy ze sociálně vyloučené lokality. „Je to úžasné. Velká motivace do budoucna. Doufám, že i pro děti," říká Markéta Říhovská, která se žáky časopis tvoří.

Konkurence v krajském kole byla velká. „Bylo tam více než deset škol. Když kolega na vyhlášení viděl konkurenci, napsal mi SMSku: No, tak se tu smějeme, když vidíme, kdo tu všechno je a s čím. Za chvíli mi volal: Hele, my jsme všechno vyhráli," pokračuje Markéta Říhovská, jež nejdříve o přihlášení do soutěže nechtěla ani slyšet.

Porota podle ní ocenila hlavně pokrok, který Koumes za poslední rok udělal. „Když porovnali Koumes současné podoby a rok starý, viděli markantní rozdíl. Ten u všech zabodoval. Oproti loňsku je Koumes úplně jiný. Hlavně je barevný, což ho dělá líbivějším," dodává Říhovská.

Během školního roku vyjdou vždy čtyři čísla časopisu, přičemž náklad je pokaždé kolem padesáti kusů. Škole pomohlo zapojení se do projektu s názvem Minipodniky. Momentálně jsou ve škole čtyři a jedním z minipodniků je právě redakce časopisu. „Díky tomuto projektu jsme mohli pořídit například dva fotoaparáty, papíry nebo barvy do tiskárny," podotýká preventistka Markéta Říhovská.

Tvorba časopisu už také není jen na osmácích a deváťácích. V redakci jsou i sedmáci a šesťáci. Chtějí ale zapojit i ty úplně nejmladší. „Jsme nyní zaměření hlavně na druhý stupeň. To musíme změnit. Mám vizi, že hodně zapojíme i ten první," uzavírá Říhovská.