Modernější vstupy a lepší parkování pro fanoušky má oficiálně od úterka dne zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově. V den, kdy začala ve městě padesátá hokejová sezóna atraktivním zápasem se Spartou, novinky týkající se hokejového areálu a jeho okolí představilo vedení města.

Litvínovská radnice, která je majitelem stadionu, s pomocí fondu hejtmana nechala zrekonstruovat severní plášť budovy či zmíněné vstupy. Jeden ze vchodů byl upraven tak, že je nyní přístupný i vozíčkářům a ostatním lidem s omezenou schopností pohybu.

Město získalo na částečnou rekonstrukci dotaci z hejtmanova fondu ve výši 70 procent z celkových nákladů na opravy. To je přes čtyři miliony korun.
Další novinku uvítají fanoušci – řidiči. V Žižkově ulici je od včerejška možné parkovat na několika desítkách nových míst. Upravená plocha se nachází pod tramvajovou stanicí Stadion naproti restauraci Nudle.

„"Všichni víme, že když se hraje extraliga, tak není kde zaparkovat. Budu proto rád, když bude nové parkoviště prospěšné,“ řekl včera hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Z fondu přispěl na parkovací plochu necelými sedmi miliony korun.

„Dotace sice šla do Litvínova, ale investované peníze poslouží lidem z celého regionu, kteří na extraligu přijíždějí,“ uvedl Milan Šťovíček, starosta Litvínova.

V posledních letech litvínovský stadion prošel již několika opravami. V roce 2004 byla zrekonstruována ledová plocha, rok poté proběhly další drobné opravy. Pak se pracovalo na budově v roce 2007, kdy dostal stadion novou střechu, sociální zařízení či koupelny.

Litvínovský hokejový stadion pochází z roku 1955. Jeho stavba začala tenkrát v srpnu, slavnostně otevřen byl už za čtyři měsíce. Hokejistům byl nový stadion předán 7. prosince. Tehdy se ve městě pod Krušnými horami hrálo utkání Litvínov – Rumunsko. Domácí porazili hosty 7:1.
Zastřešení má stadion od roku 1965.

Nyní má stadion kapacitu sedmi tisíc diváků. Dva tisíce z nich si mohou při zápase sednout.

Jméno Litvínovana Ivana Hlinky nese od roku 2004.