Povinná výměna se týká držitelů řidičských průkazů vydaných v letech 1964 až 1993. „Řidiči motorových vozidel jsou dostatečně informováni o této povinnosti díky velké kampani ministerstva dopravy,“ předpokládá mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Aktivní řidiči by dle jejích slov na výměnu neměli zapomenout. „Pokud řidič policistovi nepředloží platný řidičský průkaz, bude policie takové jednání řešit jako dopravní přestupek,“ dodává Světláková.
Žádost o nové osvědčení musí šoféři podávat na příslušném úřadě, na Mostecku jsou to magistrát v Mostě a litvínovská radnice. „Pokud nebudou současně s výměnou provedeny v průkazu žádné změny, pak je výměna bezplatná,“ uvedla už dříve mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.
Podle údajů ministerstva dopravy si ke 14. září letošního roku ještě nevyměnilo řidičák za nový v Mostě 5 233 řidičů a v Litvínově 2 012 řidičů. Týdně chodí na úřad v obou městech dohromady necelá stovka žadatelů. „Kdo požádá o výměnu včas, ušetří si stání ve frontách na konci roku,“ dodala Světláková.⋌