Řeší se to už měsíce, posun ale není prakticky žádný. Litvínov stále dokola projednává záležitost kolem trhlin na cestách v Novém Záluží. Díry jsou na několika místech tak velké, že tam veřejnost kvůli ohrožení bezpečnosti nesmí. Co bude dál? Otázka, na kterou stále nikdo nemá odpověď. Ve hře už je i resort Andreje Babiše. 

„Jednali jsme s ministerstvem financí, které se do toho teď zapojilo. Budeme postupovat společně," řekl Mosteckému deníku Petr Řeháček, vedoucí odboru nakládání s majetkem litvínovské radnice. Ministerstvo financí je hlavní investor akce, při které se před pár lety změnilo území zasažené těžbou v rekreační areál. Spravuje ho však město.

To trhliny reklamovalo u projektanta i zhotovitele. Marně. V polovině dubna se zdálo, že by mohlo dojít k posunu, když zhotovitel, firma Metall Quatro, přislíbil, že místo „okoukne" a zároveň nevyloučil provedení oprav. Nakonec k tomu ale nedošlo. „Společnost nám pak zopakovala to, co sdělila už dříve, tedy že nic neopraví, protože nepochybila. Svádí vinu na projektanta," uvedl Petr Řeháček.

Radnice už na adresu Metall Quatro zaslala předžalobní výzvu. Firma se k věci nechce vyjadřovat. „Nezlobte se, ale nebudu to řešit přes média," řekl už dříve Milan Karfík z vedení společnosti.

Projektanta musí město řešit právě společně s ministerstvem financí. „Možná za měsíc budeme moudřejší, co bude dál," podotkl Řeháček. S ohledem na rozsah poškození vyloučil, že by se úřad v nejbližší době pustil do oprav sám. Tato úvaha už se totiž také objevila.