V průmyslové zóně Triangle u Žatce vyrůstají tři nové továrny.

Stavby jsou těsně před dokončením, začalo se s pracemi uvnitř hal. Buď ještě letos, nebo v příštím roce se v nich zahájí výroba.

Noví investoři v zóně začali nabírat zaměstnance. Například Solar Turbines, který bude ve východní části zóny u Žatce opravovat plynové turbíny, nyní hledá technické pracovníky.

Procesního inženýra, nástrojáře, techniky údržby nebo vedoucí do výroby shání společnost Gestamp. Ta staví továrnu na opačné straně Triangle, vyrábět v ní bude díly do aut.

Obě firmy hledají zaměstnance prostřednictvím pracovního internetového serveru.

Třetí továrna, která nyní v zóně roste, patří společnosti JC Interiors Czechia. Ta převzala práva a povinnosti od firmy Panattoni.

JC Interiors chce v továrně v sousedství Solar Turbines vyrábět rovněž díly pro automobilový průmysl. Příští rok má ožít také opuštěná výrobní hala společnosti Hitachi. Ta u Žatce v roce 2009 skončila s výrobou televizorů, od příštího roku chce v Triangle vyrábět brzdové hadice a tlumiče do aut.
Podle úřadu práce by v roce 2013 mělo být v zóně zhruba 1 000 nových pracovních míst. Letos hovoří investoři o 300 pracovních příležitostech, zatím ale byla obsazena pouze pětina. Obdobný předpoklad je i pro rok příští.

Pro odborné pozice budou nutné rekvalifikace a vzdělávací programy. „I na to je ale úřad práce připraven. V tomto směru nabídneme zaměstnavatelům využití projektu Vzdělávejte se pro růst, konstatoval ředitel krajské pobočky úřadu práce Oldřich Malý.