Novou získalo od vedení strany pod podmínkou, že se v Mostě nebudou pořádat podezřelé hromadné nábory do ODS. „Přijímání nových členů a přeregistrace starých je přísnější,“ řekl Deníku občanský demokrat Václav Hofmann, předseda Místního sdružení Most – město. Vstup do něj podléhá již dvoukolovému řízení, které hlídá i regionální sdružení.

Jádro mostecké buňky tvoří zejména dlouholetí členové strany a jejich kolegové s veřejnou funkcí. V květnu bude volební místní sněm ODS. Rozhodne o vedení sdružení a o kandidátech do komunálních voleb. Na rozdíl od konkurenční ČSSD, která 1. března zahájila v Mostě bruslařskou veselicí kampaň na květnové parlamentní volby, konzervativci vyčkávají. Do Mostu vyšlou své Městečko řešení. „Bude počátkem května,“ řekla oblastní manažerka ODS Kamila Polanská.

Jaké straně by dali přednost mladí Mostečané, se veřejnost nedozví. Střední škola diplomacie a veřejné správy, která uspořádala v březnu studentské volby, výsledky hlasování nezveřejní. „Musíme respektovat školský zákon, který zakazuje jakoukoli propagaci politických stran,“ uvedla ředitelka Vladimíra Ilievová .

Na skutečné volby se chystá magistrát. Pomocníky už nabral. „Počet členů okrskových volebních komisí z řad veřejnosti je dostatečný,“ řekla Alena Volfová z magistrátu. Do komisí ještě budou delegovat své lidi kandidující strany. Těch se do voleb hlásí sedmnáct. Krajský úřad do 9. dubna rozhodne o registraci jejich listin nebo o odmítnutí.