V Mostě vznikne do podzimu úplně nový chodník, jeden z nejdelších ve městě. Na trase 1,3 km spojí Most s jeho venkovskou částí Vtelno. Radní schválili vyhlášení veřejné zakázky na výstavbu. Dva metry široká cesta povede ulicemi Vtelenská a Mostecká podél silnice. Vítězná firma by měla chodník postavit nejpozději do konce srpna.

Radnice náklady odhaduje na víc než 10 milionů Kč. Očekává se úspora díky soutěži firem. Město i tak ušetří, protože většinu uhradí z dotace. Tu věnuje Evropský fond pro regionální rozvoj a české ministerstvo pro místní rozvoj.

„Nový chodník by měl zkvalitnit spojení Vtelna s městem a zajistit snadnější, rychlejší a bezpečnější pohyb místních obyvatel, zejména pak těch, kteří mají omezenou možnost pohybu nebo jsou jinak zdravotně znevýhodněni," sdělil primátor Jan Paparega.

Chodník začne na křižovatce ulic Vtelenská a V Luhu nad Lajsníkem, protne nové vilkové osadu u Benediktu a skončí u zastávky MHD u hospody ve Vtelně. Budou i přechody pro chodce, rekonstrukce lamp, nové pruhy pro autobusy a úprava zeleně.

V roce 2015 vznikl chodník Chánov-Most dlouhý 1,2 km a široký přes 2 metry. Stál přes 10 milionů Kč. Město většinu nákladů pokrylo dotací od EU.