Příprava na výstavbu nového sálu pro míčové hry, který bude o něco menší než sousední hala z roku 1977, se dostává do poslední etapy. Je hotova projektová dokumentace a město získalo stavební povolení.

„Jsme ve fázi přípravy zadávacích podmínek na realizaci stavby,“ sdělil vedoucí radničního odboru investic František Jirásek. Mostečtí radní chtějí tuto investici zařadit do městského rozpočtu na rok 2025. Podle primátora Marka Hrvola město zřejmě ještě letos vyhlásí veřejnou zakázku na zhotovitele a stavební práce by mohly začít na jaře příštího roku.

Očekávané náklady jsou kolem 150 milionů korun a zahrnou i úpravu prostranství před vstupem do haly. Stavba si vyžádá zábor oploceného městského parkoviště, které zanikne.

U současné sportovní haly v Mostě vznikne další hala. bude v místě dnešního parkoviště.U současné sportovní haly v Mostě vznikne další hala. bude v místě dnešního parkoviště.Zdroj: Deník/Martin Vokurka

Nová hala s tribunou pro 300 diváků a hrací plochou na tréninky i soutěže, má ulehčit větší hale, která už kapacitně nestačí a její provoz je energeticky náročný. Slouží například i pro sportování děti z mateřských škol.

Navržená hala připomíná tvarem symbol koruny, což umožní lepší odvodnění spádovými klíny. Autorem studie je kancelář DKarchitekti, která v roce 2022 vyhrála soutěž na zpracování projektové dokumentace. Kancelář projektovala například Městskou plaveckou halu v Lounech, která získala ocenění Stavba roku 2021.

Klecovou garáž u bloku 510 nahradí oplocené parkoviště.
Most zbourá garáž pro desítky aut, udělá parkoviště. Sídliště čekají další změny

Záměr výstavby nové haly v Mostě se připravuje od roku 2018. Místo bylo vytipováno jako nejvhodnější, protože kromě veřejného osvětlení nemá žádné sítě, které by výstavbu omezily.

Objekt bude chodbou propojený s velkou halou, která byla zrekonstruována v roce 2011, ale nestačí uspokojit poptávku organizátorů velkých celorepublikových akcí či vrcholových soutěží.

„Přitom bychom byli rádi, aby hala sloužila všem věkovým kategoriím i rozmanité škále aktivit, které kromě sportovních akcí zahrnují například koncerty či různé veletrhy,“ uvedl už dříve ředitel městské společnosti Sportovní areály Most Petr Formánek.

Mohlo by vás také zajímat: Most zbourá garáž pro desítky aut, udělá parkoviště. Sídliště čekají další změny

Zdroj: Martin Vokurka