Loni v listopadu litvínovští zastupitelé rozhodli, že ve městě „vyroste" nová plavecká hala v areálu koupaliště na Koldomě. Letos v dubnu učinili v této záležitosti další krok a odhlasovali, že jeho podobu neurčí architektonická soutěž, ale že dostane přednost varianta spočívající v pokračování na rozpracované projektové dokumentaci.

Nezačíná se tedy úplně od začátku jako v případě mostu na Podkrušnohorské ulici a stavba tak už má v počítači svou podobu. Hala bude stát na místě stávajícího objektu šaten, který čeká demolice. Hlavní bazén bude dlouhý 25 metrů a bude mít šest drah. V nejhlubším místě má mít 1,8 metru. Zatím není rozhodnuto, zda voda v něm bude chlorovaná nebo slaná. Favoritem je „slaná verze".

V hale projekt počítá také s dětským brouzdalištěm, relaxačním bazénkem, atrakcí známou jako divoká řeka nebo „saunovým světem". „Budou tam asi dvě nebo tři sauničky se čtrnácti lehátky," konkretizuje Miroslav Otcovský, jednatel městské společnosti SPORTaS, která bude sportoviště spravovat. V patře nad bazénem má vzniknout prostor pro galerii, která by měla sloužit například návštěvníkům závodů. Vedle bazénu pak zřejmě bude mobilní tribuna, na níž by mohli odpočívat plavci při závodech. Celý projekt však ještě může doznat určitých menších změn.

Součástí výstavby bude i parkoviště, které se bude nacházet bezprostředně vedle haly. Počet míst? Pětačtyřicet. Nedaleko by se pak mohl objevit další plac pro auta. „Uvažuje se o parkovišti s kapacitou 135 automobilů, které by bylo naproti areálu koupaliště za silnicí," uvedl Pavel Andrt, vedoucí odboru investic a regionálního rozvoje litvínovské radnice.

Celý projekt výstavby nové plavecké haly by mohl vyjít na 130 až 200 milionů korun. „Jsou to zatím odhady. Všechno se bude teprve zpřesňovat," podotkla starostka Litvínova Kamila Bláhová. Úřad musí podniknout ještě celou řadu kroků, než bude moci dojít k zahájení výstavby. Smlouva se zhotovitelem by podle odhadu harmonogramu měla být uzavřena v prosinci příštího roku. Pak se začne stavět.

Provoz koupaliště chce město zachovat i během výstavby. „Rozhodně ho na tu sezonu zavírat nechceme. Budeme to řešit mobilními toaletami a mobilním občerstvením," dodal Otcovský, jenž plánuje, že určitých změn dozná i areál koupaliště. Zmiňuje například nutnost instalace nového oplocení.

Odhad harmonogramu- do 1. září 2016 vyhlášení veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace (PD) pro stavební řízení a provedení stavby
- v říjnu 2016 dojde s největší pravděpodobností k výběru zhotovitele PD a v listopadu k podpisu smlouvy se zhotovitelem PD
- PD se bude zpracovávat šest měsíců, tedy do května roku 2017
- asi v červnu 2017 by mělo město obdržet stavební povolení
- poté dojde k vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele díla (nadlimitní zakázka - 52 dní pro podání nabídek)
- zřejmě v listopadu 2017 podle všeho dojde k výběru zhotovitele
- v prosinci 2017 má být podepsána smlouva se zhotovitelem, následně se rozjede výstavba haly, která se odhaduje na 12 měsíců