Už před pár týdny začalo zateplování Citadely. Netýká se jen obvodových zdí, ale také střechy. V souvislosti s tím dojde k výměně oken a dveří. Okna změní svůj tvar. „Budou se částečně zazdívat, protože budou mít jinou velikost. Slovo Citadela znamená pevnost chránící město. Projektant k tomu chtěl vzhled oken přiblížit a dát tím budově trochu jiný vzhled," říká Anna Egerová, vedoucí provozu městské společnosti SPORTaS, pod kterou Citadela spadá.

Částečnou proměnou projde vestibul. V prostorách bývalé herny Měďák bude vybudována divadelní kavárna, kterou bude od vestibulu oddělovat mobilní stěna. „Do části prostoru šaten se přesune bar," podotýká Jana Kuchtová z Citadely.

Zatímco kinosál zůstane stejný, sál společenský nikoli. „V jeho předsálí se rozšíří prostor. Naším cílem je, aby se tím zrychlila obsluha během akcí, kdy dorazí hodně lidí," doplňuje Anna Egerová.

Celá rekonstrukce, která se hradí z dotací ze Státního fondu životního prostředí a z ministerstva pro místní rozvoj a také z městských loterijních peněz, vyjde na bezmála dvacet milionů korun. Kompletně hotovo by mělo být na přelomu září a října.