„Fritované banány určitě ochutnejte, něco tak dobrého jste určitě nejedla," říká usměvavá servírka, když přináší na stůl pestrobarevná jídla. Pokrmy mají několik společných rysů. Obsahují hodně ovoce a zeleniny, jsou dochuceny exotickým kořením s minimem soli a kombinace jednotlivých ingrediencí je překvapivá a nezvyklá.

Mama Africa je pravděpodobně jediný podnik v celé republice, kde mají lidé možnost vychutnat si jídlo afrických kmenů z oblasti okolo rovníku. „V Africe žije téměř dva tisíce různých národů a každý národ má své kulinářské speciality. My jsme vybírali jídla nikoliv podle států, ale podle kmenů, které mají své zvyklosti a svou specifickou kuchyni," vysvětluje manžel majitelky kavárny Petr Peniška.

Podnik pro labužníky provozuje Agnes Laure Peniška Amougou Mengue, která pochází z afrického kmene Ewondo. „Vybrali jsme taková jídla, která se dají připravit pouze na grilu a velmi dbáme na to, aby bylo jídlo připravované pouze z čerstvých surovin," upozorňuje mladá afričanka. Některé ingredience u nás není lehké sehnat, proto je posílají příbuzní z Afriky, nebo se objednávají ze zahraničních specializovaných prodejen.

Vedle ryb, hovězího a kuřecího v Mama Africa připravují i steaky ze zebřího a pštrosího masa. „Ale i masa, která známe, jsou připravovaná speciálním způsobem. Mezi oblíbené pokrmy patří třeba Tape tape kuřecí řízek glazovaný medem, zázvorem a koriandrem, který je grilovaný mezi kameny. Podáváme ho s dipem mangového pyré," popisuje Petr Peniška.

Interiéry kavárny jsou vyzdobené věcmi, které vyrábějí samoživitelky v namibijském slumu v rámci projektu Nama. Šperky a doplňky si také můžete zakoupit přímo v kavárně. „Peníze za prodané zboží pak pošleme zpátky africkým ženám," dodává Peniška.

Nasát kulturu černého kontinentu je možné také na připravovaných kurzech vaření afrických specialit, přednáškách nebo si mohou lidé přijít prohlédnout výstavu tanzanského naivního umění. Tu v listopadu vystřídá výstava o křovácké kultuře.