Cílem kampaně bylo nabídnout veřejnosti možnost blíže se seznámit s chodem neziskovky v praxi a poznat práci lidí, kteří se v neziskovém sektoru pohybují. Některým organizacím kampaň velmi pomohla a dveře se v jejich zařízeních nezavřely, jiné příliš velký zájem veřejnosti nezaznamenaly.

„Možnost získání informací o našem zařízení nabízíme po celý rok. Den otevřených dveří hlavně pomohl lidem, kteří si vybírají péči. Umožňuje jim to lepší rozhodování. Mohu říci, že na základě této akce se nám již ozvalo mnoho lidí, kteří stojí o umístění do našeho zařízení či lidé, kteří mají ve svém okolí někoho, kdo by naši pomoc potřeboval,“ uvedla jednatelka mosteckého hospicu Blanka Števicová. Stejně jako ostatní neziskovky i hospic je zcela závislý na dotacích či sponzorských darech. Bez nich by provoz a další rozvoj organizací nebyl možný. „Už jsme požádali o dotace a dary od sponzorů. Chtěli bychom například v příštím roce pořídit kolektory na ohřev vody, abychom šetřili energii,“ dodala Blanka Števicová.

Na pomoc ze státních zdrojů, měst i firem se spoléhají i další organizace na Mostecku. Podle předsedkyně sdružení pomáhající lidem s autismem – APLA Petry Rosové lidí s tímto onemocněním stále přibývá. Právě proto se rozhodla organizace na příští rok zaměřit na další spolupráci nejen s rodinami klientů, ale i s pedagogy, kteří s lidmi s autismem pracují. „Plánujeme zavést poradenství přímo v rodinách. Domácnost navštíví na základě dotazníku či studie pedagog, který pomůže nejen rodičům, ale i sourozencům a to přímo u nich doma a v praxi. Poradí jim jak se například zachovat v některých situacích či jak přizpůsobit byt, ve kterém společně s člověkem onemocněným autismem žijí,“ popsala plány na příští rok Petra Rosová ze sdružení APLA.

Cíle pro nadcházející rok si stanovila i nezisková organizace Most k naději. „Budeme se například v rámci integrovaného plánu města snažit zvýšit aktivity v sociálně vyloučených lokalitách. To chápeme jako velký problém a chceme se na něj také zaměřit,“ uvedl ředitel Mostu k naději Lubomír Šlapka. Celá organizace se však v tuto chvíli hlavně připravuje na inspekci sociálních služeb, která ji v dohledné době čeká. „Je to pro nás taková velká maturita,“ dodal Šlapka.