Dalších 28 uchazečů získalo zaměstnání prostřednictvím personálních agentur, které měly na burze zastoupení. „Je to lepší výsledek než loni,“ sdělila Ivana Matuščinová z Úřadu práce v Mostě. Očekává, že počet přijatých uchazečů se ještě zvýší, protože neskončila všechna výběrová řízení. Firmy mají odevzdat dotazníky do konce týdne.

Loni našly práci pomocí burzy necelé čtyři desítky nezaměstnaných. Letos nejvíce lidí nabraly společnosti Hitachi, IPS Alpha, Sapril a Keramost. Burzu navštívilo 1 100 lidí, z toho 300 dostalo pozvánku, 800 lidí přišlo dobrovolně z vlastního zájmu.

Během června klesla na Mostecku míra registrované nezaměstnanosti o jednu desetinu procenta a v závěru měsíce skončila na 12,43 procenta. V přepočtu na lidi to znamená, že k 30. červnu žilo na Mostecku celkem 7 937 nezaměstnaných, o 226 méně než koncem května. Ve srovnání s loňským červnem klesl počet uchazečů o zaměstnání o 3 281 osob.

Koncem června ohlásilo nezaměstnanost jen 42 absolventů učilišť, středních a vysokých škol. Podle vedení úřadu práce je to nízké číslo. Příčin může být několik – větší zájem zaměstnavatelů o mladé lidi bez praxe, čekání na státní zkoušku, snaha absolventů užít si posledních prázdnin, nízká motivace k evidenci bez nároku na podporu v nezaměstnanosti.

Míra registrované nezaměstnanosti v ČR je pět procent. Ve srovnání s jinými regiony je Mostecko stále na 1. místě.