Horalé chtějí najít ideální „přírodní“ ženu, dokonalou selku. Městečko Hora Svaté Kateřiny vyhlásilo vlastní Miss, ve které ale nepůjde, jak jsme zvyklí, o krásu, ale spíše o zdatnost a znalost přírody. První ročník Miss venkova by se mohl konat již v srpnu, záleží ovšem na zájmu žen. Pozor, v této Miss ale nebude žádná promenáda v plavkách. Soutěžní disciplíny jsou zaměřené na přírodu. Žena tak například bude muset zvládnout jízdu traktorem, podojit kozu nebo rozpoznat byliny. Ke každému něžnému pohlaví samozřejmě patří vaření a pečení, i tato činnost bude jednou z disciplín.

„Soutěž není o plavkách, prsou a mírách, ale o tom, co žena dokáže,“ vysvětlil místostarosta Hory Svaté Kateřiny Petr Pakosta, podle kterého soutěž podpořila i agrární komora, která by měla zajistit první cenu.

„Pokud by nebyl mezi ženami zájem, soutěž odložíme o rok. Prodloužili jsme již uzávěrku přihlášek. Zájemkyně se mohou hlásit do desátého června,“ dodal Pakosta. Jaké disciplíny by se nejvíce ženy z města obávaly a co by mohly zvládnout? „Já bych určitě zvládla vaření a pečení,“ sdělila sedmatřicetiletá Olga Otřísalová, její dcera by nejlépe zvládla vázání květin.

„Obávala bych se ale jízdy na koni,“ řekla patnáctiletá dívka. Mostečanka Miroslava Rosenbaumová by se neobávala žádné z disciplín. „Traktorem jsme jezdili v autoškole, oheň v krbu rozdělat umím, není se čeho obávat,“ sdělila Mostečanka.

Pokud tedy máte ráda přírodu, zvířata a máte chuť pracovat, přihlášku naleznete na webových stránkách města Hory Svaté Kateřiny. Do dospělé kategorie se mohou přihlásit ženy od osmnácti let a více.

Netradiční disciplíny:

– Jízda na koni nebo traktorem
– Dojení koz
– Rozdělání ohně v krbu
– Volná disciplína
– Vázání květin
– Rozpoznávání bylin, rostlin a zvířat
– Pranostiky
– Vaření a pečení
– Okopávání zeleniny, sekání srpem nebo kosou