Ani na chvíli si nepřipustil, že s ochrnutím končí jeho aktivní život. „Sport mě bavil, i když jsem byl zdravý, hrál jsem hokej. Věděl jsem, že nedokážu jen sedět doma," popisuje osmatřicetiletý Radek Žižka, který společně se svými přáteli založil v Mostě Sdružení sportovních vozíčkářů Basset Most. První tréninky odehráli na civilních vozících, postupně si mohli díky sponzorům a pomoci České federace florbalu vozíčkářů dovolit i speciálně upravené vozíky. Ze začátku si členové sportovního sdružení ani neuvědomovali, jak jim sport pomáhá. „Chtěli jsme se hlavně vyblbnout a zasmát se," říká Radek Žižka.

Vyzkoušeli všechny sporty, než zjistili, že ve florbale jsou opravdu dobří. Florbal jim ale pomáhal i rehabilitačně a především po psychické stránce. „Když přišel někdo nový, tak se potřeboval vyzpovídat. Zdraví nám nikdy nemohou přesně porozumět," připouští Radek Žižka, kterému přese všechno ani na okamžik nemizí úsměv z tváře. Své síly každoročně poměřují na mezinárodní lize ve florbalu vozíčkářů. Nejlepšího výsledku dosáhli minulý rok, skončili třetí. „Naším největším letošním úspěchem je výhra nad trojnásobnými vítězi ligy z Českých Budějovic," říká Radek Žižka.

Pro neustále pozitivního sportovce a tatínka tří dětí je nejdůležitější podpora rodiny. „Bez rodiny a sponzorů by to nešlo," přiznává.