Druhá várka veselých šitých polštářků dorazila na místo určení, kterým je Fakultní nemocnice Motol. Polštářky dětem tentokrát dovezla do Prahy sama starostka Litvínova Kamila Bláhová. Několik jich rovnou předala nemocným dětem a popřála jim zdárný průběh léčby.

„Jsem velmi hrdá na to, že máme v Litvínově spolek žen, kterým není lhostejný osud malých pacientů v Praze. Děkuji jim za to, že se zapojily do záslužné iniciativy a navíc přislíbily klinice další spolupráci v rámci patchworkového klubu," řekla starostka Bláhová litvínovské Radnici.

První várka odcestovala do nemocnice v červnu, tehdy patchworkářky z litvínovského klubu vytvořily 27 polštářků různých barev a tvarů. Druhá várka byla připravena v říjnu a čítala 46 originálních ručně vyrobených polštářků.

Do tvorby se tentokrát totiž zapojili i další zájemci, město je k tomu vyzvalo v rámci tradiční Svatomichaelské slavnosti. Během ní byly polštářky vystaveny na zámku Valdštejnů. Poté už putovaly do Prahy do rukou Marie Choniawkové z organizace Donor a vedoucího lékaře transplantační jednotky Petra Sedláčka. Oba potvrdili, že originální dárek se maminkám i dětem líbí a mají o něj zájem.

Polštářky musely být vytvořené podle určitých pravidel - obal i náplň musely být nové, pratelné na 60°C a také vhodné pro sterilní úpravu. Některé totiž byly předány pacientům na transplantačním oddělení. Nebyla sice předepsaná žádná velikost, ale protože polštářky měly potěšit děti, mohly být různě barevné a tvarované. Často byly k vidění zvířecí nebo pohádkové motivy.