Rada Ústeckého kraje schválila navýšení základního kapitálu společnosti Krajská zdravotní, pod kterou patří i mostecká nemocnice, o 300 milionů korun. Je to část půl miliardového přebytku loňského hospodaření Ústeckého kraje.

„Chtěli bychom, aby tyto peníze posloužily především k zajištění většího komfortu pro personál nemocnic, pacienty i jejich rodinné příslušníky. To znamená, že se za peníze pořídí například nové postele, tam, kde je potřeba, vybudují parkoviště, opraví kuchyně, výtahy a tak dál. Pamatujeme i na odstranění havarijního stavu některých budov,“ říká hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.

Do pokladny mosteckého zdravotního zařízení tak přiteče 42 milionů a dvě stě tisíc korun na zařízení a opravy budov. Rekonstrukce a modernizace se tak dočkají stávající výtahy i balkónová stěna. Kraj se také chystá dovybavit ultrazvuková zařízení a JIP. Kompletní obnova čeká i na rentgenové pracoviště.

Jde už o druhou finanční injekci do nemocnic Krajské zdravotní v poslední době. V prosinci minulého roku bylo její jmění navýšeno o sto padesát milionů.