„Při posledním auditu jsme zjistili, že nutně potřebujeme nové zateplení, vyměnit okna a mnoho dalšího,“ sdělil už před časem šéf mostecké nemocnice Vladimír Müller. Nemocnice s nejmodernějšími operačními sály v kraji však dvě stě padesátmilionů korunnemá.

A tak polorozpadlý zrezivělý vstup vévodíhlavní budovědál. Jen za pětiminutové přítomnosti redaktorů Deníku prošlo vchodem centrálního příjmu 38 lidí, téměř každý z nich se dotkne madla na dveřích. Za celý den, tedy za tradičních osm ordinačních hodin, projde dveřmi 3 648 lidí. A za měsíc je to 72 960 lidí, což je téměř celkový počet obyvatel Mostu. Investovat do dveří na fotobuňku by se určitě vybavilo. Bylo by to estetičtější, a rozhodně hygieničtější.

Lépe na tom nejsou ani interiéry. „Toalety a čekárny jsou opravdu ve velmi špatném stavu. Ovšem před časem byl syn hospitalizován na dětském oddělení a s tím jsem byla naopak hodně spokojena. Jak pokoje, tak herna byly velmi dobře vybaveny,“ sdělila nám jedna s pacientek Radka Šafrová.

Podle hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce využijí zdravotnická zařízení peníze získaná na poplatcích za zdravotní péči především na dvě věci. „Mohou jít samozřejmě na platy zdravotníků, ale hlavně na zlepšení prostředí. Některé nemocnice, například mostecká, mají v hrozném stavu například toalety. To by se pro komfort pacientů mělo řešit,“ ví o nemocničních záchodech své hejtman.

Nemocnice by peníze na rekonstrukce v rámci Krajské zdravotní společnosti, pod kterou zdravotní zařízení spadá, chtěla získat z evropských fondů.

Více čtěte ve středečním tištěném vydání Deníku.