Krajská zdravotní sdružuje pět nemocnic, a to v Děčíně, v Ústí nad Labem, Mostě a Teplicích. Ostatní nemocnice budou poplatky řešit individuálně.
Automaty, kde by si lidé kupovali lístky, nepovažují zástupci Krajské zdravotní za ideální řešení výběru poplatků. „Automaty jsou neosobní. Starší lidé by s nimi mohli mít problémy. Navíc s nimi nejsou zkušenosti a investovat bychom do nich museli několik milionů korun,“ uvedl ředitel ústecké Masarykovy nemocnice Tomáš Indra. Automat bude pouze v nemocnici v Teplicích, ale jen na zkoušku. Platit se bude na určených místech. Spuštění vyjde na několik desítek tisíc korun.

Masarykova nemocnice zřídí čtyři platební místa. Jedno v zákaznickém centru, druhé na Emergency; ta budou fungovat nepřetržitě. Další bude na Dětské klinice a čtvrté V podhájí. „Kvůli poplatkům očekáváme úbytek pacientů,“ uvedl mluvčí nemocnice Karel Krois. Denně projde Masarykovou nemocnicí několik tisíc pacientů. Doba hospitalizace je v průměru od 3 do 10 dnů. To se ale od ledna možná změní.

V nemocnici Děčín budou mít dvě centrální platební místa. O víkendu či svátcích se budou poplatky platit přímo ve vrátnici. V nemocnici Chomutov bude jedno platební místo, přímo ve vrátnici. I tady, stejně jako na jiných místech, budou moci pacienti platit platební kartou. V nemocnici v Teplicích bude jedno platební místo, ale lidé budou mít možnost platit přímo v ambulancích či odděleních. To platí i pro nemocnici Most, ta kromě toho zřídí 1 platební místo na centrálním příjmu.