Vedení krajské zdravotní jednalo předevčírem s radními Mostu. Ti se ptali, jak nemocnice čelí vlně výpovědí a jak bude fungovat po 1. březnu. Výpovědi nedávno podalo čtyřicet lékařů. Podle radních jeden lékař výpověď stáhl.

„Chtěli jsme naprosto jasně vědět, jak bude vedení Krajské zdravotní postupovat. Na náš vkus jsou trošku liknaví, protože zpracovávané návrhy řešení by měly být podle nich vyhodnocovány v druhé půli února. To je podle nás dost pozdě,“ sdělila včera na tiskové konferenci Hana Jeníčková. Radní citovali ze zápisu schůzky, že třeba z chirurgie má odejít šest z deseti lékařů a z ortopedie čtyři ze sedmi.

„Ta situace nevypadá vůbec dobře,“ řekla Jeníčková.

„Rozhodně odmítáme, že by náš přístup k dané situaci byl liknavý. Naopak, vedení společnosti se situací v mostecké nemocnici intenzívně zabývá a připravuje možné scénáře řešení,“ reagoval pro Deník Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní.

Lékařům běží dvouměsíční výpovědní lhůta. Až na konci února bude společnost vědět, kolik jich z nemocnice skutečně odejde. Podle Vondry je tedy ještě dostatek času na řešení situace. „Víme, že radní a novináři by rádi slyšeli nějaký závěr, ale ten nelze zatím udělat, protože situace se stále vyvíjí. Máme odpovědnost za pacienty a ty nemůžeme mást nějakým unáhleným řešením, které by za pár týdnů už nemuselo platit,“ uvedl mluvčí.

Vedení Krajské zdravotní kritika od radních přes média překvapila. Podle informací, které má Deník k dispozici, ředitel Reichelt i jeho náměstek Jiří Madar odcházeli z poklidného jednání v domnění, že na všechny dotazy uspokojivě odpověděli a osvětlili plán společnosti v nemocnici.