Dosud se mohli v nemocniční jídelně stravovat pacienti a zaměstnanci. Od pondělí 20. června tam bude moci na oběd přijít každý. Jídelna v pavilonu „B“ je otevřena od pondělí do pátku od 11.30 do 13.45 hodin, v sobotu, neděli a během svátků od 12.30 do 13.30 hodin.

„Chceme v maximální možné míře fungovat jako efektivní zařízení. Napadlo nás tedy, proč neumožnit stravování nejen pacientům a zaměstnancům naší nemocnice, ale i veřejnosti. Jsem přesvědčený, že celá řada lidí tuto možnost ocení a bude pozitivně překvapena kvalitou a chutí podávaného jídla. Myslím, že se rozhodně nemáme za co stydět,“ říká Pavel Markalous, ředitel Nemocnice Most.

Zájemci si musí nejprve v pokladně jídelny vyzvednout čipovou kartu, na kterou vloží libovolnou finanční částku. Učinit tak mohou každý čtvrtek od 12.30 do 13.45 hodin. Čipovou kartu lze v tento čas dobít, stejně jako i vrátit, pokud chce někdo stravování v mostecké nemocnici ukončit.

Jídlo se objednává prostřednictvím terminálu před jídelnou, a to vždy nejpozději do 7.30 hodin předešlého dne, přičemž na sobotu, neděli a pondělí je potřeba objednat do pátečních 7.30 hodin. Jídelní lístek je připraven vždy na tři týdny dopředu.

Cena oběda, který obsahuje polévku, hlavní jídlo a nápoj, je pro veřejnost 99 korun.