Návštěvy se v Mostě ode dneška nedostanou na oddělení anesteziologicko - resuscitační (ARO) a na dětské i dospělé jednotky intenzivní péče (JIP). Opatření platí do odvolání. „Rozhodli jsme se tak na základě informací z Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje k současné situaci ve výskytu nárůstu chřipkových onemocnění, na základě opatření Petra Fialy, generálního ředitele Krajské zdravotní, a ředitelů zdravotní péče jednotlivých nemocnic," informoval mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Ústecký kraj je na hranici epidemie akutních respiračních a chřipkových onemocnění. Počet nemocných se za poslední týden zvýšil o 28,6 procenta. Lékaři evidují 12 526 případů nemocných. Epidemie naplno propukla na Lounsku, Teplicku a Mostecku. ČTK to řekl ředitel Krajské hygienické stanice Josef Trmal.

Nejhorší situace je na Lounsku. Nemocných za poslední týden výrazně přibylo i na Teplicku a Mostecku. „Jsou to sousedící okresy, které mají nejvyšší nemocnost. Epidemie je tady už výrazná. V ostatních okresech jsme v začátku," řekl Trmal. Podle něj jde ve většině případů o akutní respirační onemocnění, hygienici už ale zaznamenali i několik případů chřipky typu A i B.