Nahradí Milana Buršu, který 23. října na funkci rezignoval. Informoval o tom mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Představenstvo Krajské zdravotní doporučilo už dříve personální opatření v chomutovské nemocnici vzhledem k jejím neuspokojivým hospodářským výsledkům. Burša zdůvodnil rezignaci ohledem na svůj zdravotní stav i dlouhodobou zátěží v souvislosti s výkonem ve vrcholových funkcích v organizacích ve špatném ekonomickém stavu.

Osmatřicetiletý Hossner převezme agendu chomutovské nemocnice 1. prosince, zdravotnické zařízení je nyní pod přímým vedením Krajské zdravotní. Kromě lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni Hossner vystudoval i management zdravotnictví na pražské Vysoké škole ekonomické.

Kromě chomutovské patří pod Krajskou zdravotní i nemocnice v Ústí nad Labem, Děčíně, Mostě a Teplicích. Do září příspěvkové organizace nyní fungují jako odštěpné závody společnosti. Rozhodli o tom ústečtí krajští zastupitelé, změna organizace neohrozí podle vedení kraje dostupnost, rozsah, strukturu a kvalitu zdravotní péče.

Nemocnice se měly původně sloučit už od 1. července. Kraj ale v tu dobu ještě neměl nutný souhlas antimonopolního úřadu a nebyly vypořádány všechny majetkové vztahy s ministerstvem zdravotnictví.

Antimonopolní úřad později oznámil, že se sloučením nemocnic zabývat nebude, protože se na tuto transakci zákon o hospodářské soutěži nevztahuje.