„Na litvínovský hokej jezdím už devatenáct let. Také rád zavítám na fotbal do Teplic, na hokej do Chomutova nebo na házenou do Mostu," vypráví 56letý Reimann v přestávce mezi třetinami hokejového zápasu Litvínov versus Hradec. Nemá to daleko, pochází z Neuwerndsdorfu, což je v sousedství Českého Jiřetína. Do povídání v němčině se mu občas vloudí české slovíčko. To když například vypráví o mosteckých házenkářkách.

„Házenkářky hrají skvělé zápasy, jezdím se na ně dívat už čtyři roky. Cestovat sem za sportem, to je můj koníček. Člověk by měl za život něco vidět a mě prostě baví tohle. Navíc také ušetřím," usměje se a kolem krku si přehodí litvínovskou černožlutou šálu. Hokej dělá radost nejen jemu, ale do nedávna také jeho matce Ingeborg, nejstarší hokejové fanynce Vervy z Německa. Ta bohužel před pár měsíci zemřela ve věku 83 let. Reimannovi při vzpomínce na ní přeskakuje hlas.

„Hrozně se mi líbilo, když si klub na maminku vzpomněl a na velké obrazovce promítl její fotku," potěšilo ho a vzpomněl si také, jak si jeho maminka plácala po vyhraném zápase s brankářem Pavlem Francouzem.

Ale pozor! Uwe Reimann nepropadl jen mosteckému sportu. Sám hodně fandí právě Drážďanům. A jaký je jeho oblíbený sportovec? V rychlosti si vzpomene na litvínovského hokejového odchovance Vojtěch Kubinčáka. „Rád jsem koukal jak hraje. Pak i v Chomutově," dodá. Dnes Kubinčák válí v Itálii. Reimannovu výběru neunikla ani litvínovská legenda Ivan Hlinka.