„Francouzské město Nancy znám lépe než mostecký hipodrom,“ přiznává Lukáš.

„Mostečanů, kteří nebyli na hipodromu nebo na hradě Hněvín, je podle mě určitě dost,“ říká rodák z Mostu Václav Berchin. Návštěvu hradu Hněvín a hipodromu považuje za samozřejmost. Alespoň jednou by tam měl vyrazit na výlet každý Mostečan. Stejně jako každý Čech by měl jednou v životě navštívit horu Říp.

„Na hipodromu jsem byla naposledy se školou. Hněvín je hezčí,“ tvrdí 23letá Antonie Čermáková.

„Na Hněvíně jsem byl před 25 lety,“ vzpomíná František Pelikán. Připouští, že v Mostě a jeho okolí je stále dost hezkých a zajímavých míst k poznávaní, aniž se by se muselo jezdit někam daleko, třeba do ciziny.

Z ankety Deníku vyplynulo, že Hněvín či hipodrom se lidem zdají trochu z ruky (na hrad se navíc musí do kopce), není tam moc akcí a místní areály jsou už pro našince „okoukané“. Proto vyrážejí auty ven z města.

„Je to i o lenosti,“ uvedl jeden z dotázaných.

Podle seniora Berchina je velká škoda, že Most kdysi přišel o jednu velkou atrakci, o letní amfiteátr na kopci Ressl, který byl před půl stoletím největším přírodním divadlem v severozápadních Čechách.

Měl kapacitu až dvanáct tisíc sedících diváků. Z areálu, kde se i promítaly filmy a kam ještě v první polovině 60. let chodily na různé kulturní akce tisíce obyvatel Mostecka, je dnes zarostlá zřícenina. Po roce 1989 se zařízení nepodařilo obnovit.