Po stávce učitelů se blíží další protest proti vládním reformám. Výstražnou jednohodinovou stávku naplánovala na úterý 24. června Českomoravská konfederace odborových svazů. Ta sdružuje 32 odborových svazů různých profesí, včetně zaměstnanců železnice. České dráhy chystají zvláštní opatření v regionální železniční dopravě, aby minimalizovaly dopady stávky na cestující.

„Snažíme se na to připravit,“ sdělil Deníku Petr Hinterholzinger, ředitel Krajského centra osobní dopravy v Ústí nad Labem. Pokud budou odboráři stávkovat podle jednotného plánu od 13 do 14 hodin, nepojedou v tomto intervalu v Podkrušnohoří některé vlakové spoje.

Pro obyvatele Mostecka to znamená, že mohou mít problém dostat se včas například do Bíliny, Teplic, Ústí nad Labem, Děčína, Chomutova či Loun. Například vlak z Mostu do Loun vyráží těsně před stávkou, ve 12.57, další těsně před jejím ukončením, ve 13.57 hodin. Vlak do Děčína jede ve 13.03, další ve 14.03 hodin. Přestože o organizaci dopravy se ještě jedná, cestující by si měli dopředu pro jistotu naplánovat úterní jízdu tak, aby předešli případnému zpoždění vlaků.

Mostecký magistrát informoval, že úterní stávka odborových svazů neochromí městskou hromadnou dopravu.

Odborová centrála tvrdí, že výstražná stávka není namířena proti zaměstnavatelům, ale pouze proti negativním dopadům vládních reforem. „Je to prostředek, který nemá za cíl ekonomické důsledky, ale prokazuje schopnost členů odborů a dalších občanů se propojit a dát najevo svůj určitý postoj,“ uvedl již dříve předseda ČMKOS Milan Štěch.

Více o plánované stávce v úterním vydání Mosteckého deníku.