Pro chodce a řidiče je to nezvyk. Už pár dní musejí na křížení rušných ulic Budovatelů, Moskevská a J. Skupy spoléhat jen na sebe. Na křižovatce u Prioru se všichni střetávají bez zelené a červené. Semafory nefungují.

Křižovatka u Prioru je výjimečná tím, že třída Budovatelů není hlavní silnicí. Přednost mají řidiči jedoucí po ulicích J. Skupy a Moskevská, což jsou hlavní tahy k mostecké nemocnici. Ostatní křižovatky na městské dopravní tepně (například u sportovní haly a Centralu) mají hlavní třídu Budovatelů. Někteří řidiči proto mohou u Prioru zmatkovat a ohrožovat ostatní. 

„Já se té křižovatky bojím, i když semafory jdou," řekla Mosteckému deníku řidička, která se rušnému rozlehlému místu raději vyhýbá.

Příčinou vypnutí semaforů byla dopravní nehoda, která se stala minulé pondělí 11. května. V 18.15 hodin jel řidič škodovky třídou Budovatelů ve směru od ulice J. Průchy k ulici U Stadionu a na křižovatce u Prioru nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za nezjištěným motorovým vozidlem. Aby zabránil střetu, tak prudce zabrzdil, strhl řízení vlevo a narazil do sloupku světelných signálů pro chodce a poškodil jej. „Dechová zkouška byla negativní. Ke zranění osob nedošlo," sdělila Mosteckému deníku mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Celková škoda na Fabii a světelné signalizaci je 100 tisíc korun.

Oprava semaforu u Prioru.

Ve středu ráno opravovali místo, kde stál semafor, elektrikáři. Kdy se podaří křižovatku vrátit do normálu, není ještě jasné. Foto: Deník/Martin Vokurka