Čtyřicetiletá paní Jarmila z Loun přijela se svou rodinou do Mostu, aby si užili horkého dne ve venkovním areálu aquadromu. „Tady se děti více vyblbnou," vysvětlila maminka Mosteckému deníku, proč dává v regionu přednost koupališti v Mostě.

Mezi prvními návštěvníky byla i Petra Harendarčíková z Mostu. „Na aquadrom jsem si zvykla," řekla.

Venkovní bazény byly připravené už v druhé polovině května, čekalo se jen na krásné počasí a na návštěvníky. Dobrou zprávou je, že koupaliště nezdražilo. „Vstupné je stejné jako loni," řekl Mosteckému deníku vedoucí provozu aquadromu Miroslav Svoboda.

Koupaliště Koldům v Litvínově zahájilo sezónu v sobotu 31. května, kdy mělo Dětský den. „Od té doby máme otevřeno a přicházejí první návštěvníci," řekla Mosteckému deníku Anna Egerová, vedoucí provozu společnosti SPORTaS. I v Litvínově se vstupné nezměnilo. K novinkám patří třeba chození po laně a další trampolína u brouzdaliště. Koupaliště chce více vstoupit do společenského a kulturního dění. Na léto chystá doprovodné programy ve svém letním kině.

Soukromé koupaliště Ressl v Mostě se otevře v pátek 5. června.

Do poloviny června se objeví na mosteckých vodních nádržích Benedikt a Matylda nafukovací atrakce.

AQUADROM / Venkovní areál v Mostě

Provozní doba: denně od června do srpna od 9 do 20 hodin (v září do 19 hodin)

Základní vstupné celodenní:

Dospělí 80 Kč (od 15.30 hodin 60 Kč). Děti, studenti, důchodci 50 Kč (od 15.30 hodin 35 korun)

Děti do výšky 110 cm mají v doprovodu dospělé osoby vstup zdarma. Areál nabízí i různé výhodné rodinné vstupné i kombinaci pro vstup do plavecké haly.

KOLDŮM / Letní koupaliště v Litvínově

Provozní doba: od 1. června do 31. srpna denně od 9 do 19 hodin

Vstupné celodenní:

Děti do šesti let zdarma. Děti od 6 do 15 let a důchodci 40 Kč. Dospělí 60 Kč.

Rodinné vstupné: děti do 6 let zdarma, každé dítě 6 až 15 let 30 Kč (max. 4 děti), každá dospělá osoba 50 Kč (max. 2 osoby). Od 15.30 hodin jsou slevy.