VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejúspěšnější sportovec Mostecka: Anketa se vrací!

Most - Anketa Nejúspěšnější sportovec Mostecka je zpět! Hlasování čtenářů Mosteckého deníku a odborníků se tak vrací po pětileté odmlce.

12.1.2016
SDÍLEJ:

Protože anketa Nejúspěšnější sportovec Mostecka v minulých letech chyběla, připomínáme fotografií loňského nejúspěšnějšího sportovce Ústeckého kraje, kterým byla chomutovská plavkyně Simona Baumrtová.Foto: DENÍK/Karel Pech

Děje se tak díky tomu, že redakce vašich oblíbených novin chtěla, aby se tak, jako tomu je v ostatních okresech Ústeckého kraje, volili nejúspěšnější sportovci a sportovní kolektivy. K ní se připojilo Okresní sdružení České unie sportu (ČUS) a anketa, o kterou byl nejen v široké veřejnosti, ale také v řadách sportovních klubu a sportovců samotných značný zájem, se po pětileté přestávce, kdy z okresu úplně zmizela, zase organizuje.

„Náš záměr byl jednoduchý. Chceme, aby se opět co nejširší veřejnost, právě pomocí nominací v anketě, dozvěděla o úspěších sportovců z celého Mostecka," prozradil proč se anketa vrací šéfredaktor Mosteckého deníku Edvard D. Beneš.

„Myslím si, že to je věc, která na Mostecku k větší popularizaci sportu několik let chybí," dodává Vladimír Papranec z Okresního sdružení České unie sportu SPORTMOST. Zástupci obou subjektů se pak shodují na tom, že sportovci z celého Mostecka dosahují výrazných úspěchů nejen na republikové úrovni, ale i na evropské nebo světové. „Víme, že v našem regionu takto úspěšné lidi máme a myslíme si, že si zaslouží, aby se o tom, co dokázali, dozvěděli všichni," říká dále šéfredaktor Mosteckého deníku.

Okresní kolo ankety Nejúspěšnější sportovec Mostecka bude probíhat na stránkách Mosteckého deníku tak, že náš list bude zveřejňovat nominace jednotlivých úspěšných sportovců, které poukazují na jejich úspěchy v roce 2015, a společně s nominacemi také kupón, prostřednictvím kterého mohou lidé posílat hlasy svým oblíbencům a úspěšných reprezentantům toho, kterého sportovního odvětví, nebo i kolektivu.

Hlasovat budou také novináři, odborníci ČUS, představitelé měst Mostu a Litvínova.

Vyhlašovat se bude pět nejúspěšnějších jednotlivců v kategorii dospělých, pět nejúspěšnějších kolektivů kategorie dospělých, pět nejúspěšnějších sportovců mládežníků, pět nejúspěšnějších sportovních kolektivů mládeže, nejúspěšnější trenér a nejúspěšnější sportovec senior.

Slavnostní vyhlášení výsledků okresního kola proběhne ve středu 10. února v litvínovském kulturním zařízení Citadela. Anketa se potom na Mostecko ještě jednou vrátí, a to v březnu při závěrečném vyhlášení výsledků kola za celý Ústecký kraj.

Nominovaní sportovci do ankety Nejúspěšnější sportovec Mostecka za rok 2015

DOSPĚLÍ JEDNOTLIVCI:

Michal Trávníček - První kapitán v historii litvínovské Vervy, který s týmem vybojoval titul. Trávníček je navíc ryzí klubista, když v Litvínově drží rekord v odehraných zápasech za jeden klub. Na ledě vyniká především tvrdostí a zarputilostí.

Jiří Šlégr - I když trpěl bolestmi zad podílel se v loňské sezoně na zisku historicky prvního titulu. Hrál už jen kvůli němu a splnil si svůj sen. Po mistrovské sezoně ukončil kariéru. Je jediným hokejistou v Litvínově, který vyhrál extraligový titul, mistrovství světa, olympiádu i Stanley Cup.

Martin Ručinský - Loňská sezona byla jeho. I když už mu bylo dost přes čtyřicet let, tak v Litvínově patřil k nejlepším. Skončil na vrcholu bodování extraligy, kariéru si natáhl kvůli titulu a ten se mu nakonec podařilo vybojovat. Poté ukončil svou kariéru, i když mnozí mu prorokovali, že by klidně mohl pokračovat v hokejovém životě dál.

Pavel Francouz - Brankářský fantom, který se v Litvínově výrazně podepsal pod zisk nejblýskavější trofeje. V mistrovské sezoně byl nejlepším brankářem extraligy. Nyní hrají v ruské KHL.

Markéta Jeřábková - Talentovaná házenkářka mosteckých Černých andělů, která se po juniorské reprezentaci zabydlela i v prvním reprezentačním týmu ČR. Její bratr Jakub je extraligovým obráncem hokejové Plzně.

Dominika Müllnerová - Další výrazná postava mostecké házené a české reprezentace. Müllnerová svým brankářským uměním dotáhla v roce 2015 Černé anděly k zisku domácího poháru, českého titulu a interligového stříbra.

Simona Szarková - Do Mostu přišla s pověstí házenkářské kanonýrky a tu tato slovenská hráčka plní. Ve většině zápasů Černých andělů je u Szarkového jména největší počet vstřelených branek. Výrazně přispěla k zisku českého poháru, titulu a interligového stříbra.

Pavel Benda - Střbrný z MČR mužů v běhu na 100 metrů. Je členem mužské reprezentace ČR v atletice. Člen kádru české štafety na 4 x 100 metrů  připravující se na ME v Amsterdamu a OH v Riu.

Jakub Langhammer - Talentovaný litvínovský triatlonista se chlubí bronzem z Mistrovství Evropy v německém Wiesebadenu, stříbrný byl na Ironmanovi v chorvatské Pule a na Mistrovství světa v Zell am See skončil sedmnáctý. Ve světovém žebříčku Ironman 70,3 je Jakub na osmém místě kategorie 18 24 let.

Lukáš Haspra - Mostecký fotbalista a reprezentant v malém fotbalu to svou pílí dotáhl na reprezentačního kapitána výběru do 21 let.

Radim Kopal - Silový trojbojař, který loni vybojoval na Mistrovství České republiky dvě stříbrné medaile (benč press a silový trojboj), bronz na MČR v benčpressu a čtvrté místo na MČR kategorie masters.

Jaroslav Kropáček - Kapitán litvínovských florbalistů loni pomohl vybojovat historicky první postup do nejvyšší florbalové soutěže Superligy. Kropáček je u týmu od jeho vzniku, tedy od roku 1999.

Daniel Hulič - Hrající trenér florbalového Bivoje, který výraznou měrou a zkušenostmi pomohl k vysněnému postupu do extraligy. Hulič je stejně jako Kropáček klubista, když je v týmu od jeho vzniku v roce 1999.

Martin Hruška - Brankář florbalového Bivoje a hrdina postupového tažení do nejvyšší soutěže. Hruška hájí barvy Bivoje i ve florbalové Superlize.

DOSPĚLÍ KOLEKTIVY:

HC Verva Litvínov - Litvínovští hokejisté zažili loni neskutečnou sezonu a jízdu extraligou, která nakonec vedla k historicky prvnímu titulu tohoto severočeského klubu.

SK Bivoj Litvínov - V Litvínově bylo loni hodně důvodů k oslavám. Po hokejovém titulu ovládli prvoligovou florbalovou soutěž hráči SK Bivoj Litvínov a poprvé v historii klubu postoupili do nejvyšší tuzemské soutěže Superligy.

DHK Baník Most - Házená se stala v Mostě fenoménem. Do haly proudí stovky lidí a Most se může chlubit nejvyšší návštěvností v interlize. Fanoušci v roce 2015 dohnali Černé anděly k zisku českého poháru, českého titulu a interligového stříbra.

Krušnoman Triathlon Team Litvínov - V Českém poháru dlouhého triatlonu a duathlonu se litvínovský triatlonový tým umístil v absolutním pořadí v kategorii Sportovní kluby na třetím místě. Celý pohár obsahoval celkem osm závodů Svojí třetí pozici tým obhájil z roku 2014.

HC Litvínov sledge hokej - V roce 2015 začal v Litvínově fungovat sledge hokejový tým. Nejen hendikepovaní nadšenci bojují na ledě o body. V dresu Litvínova se prohánějí po ledě starší ročníky i hodně mladí hráči jako například desetiletý Filip Veselý.

SKST Litvínov - Klub silového trojboje je dobře známý po celé republice. Trojbojaři v roce 2015 skvěle bodovali na vrcholných republikových akcích.

Gamblers Most - Nejúspěšnější mostecký tým v historii Mostecké ligy malé kopané. I loni si Gambleři vybojovali titul. Navíc se někteří jejich hráči skvěle prezentují i v celostátní Lize malého fotbalu.

FK Litvínov - Roky bojovali v krajském přeboru až loni jim neskutečná sezona přinesla postup do divize. Ten litvínovští fotbalisté stvrdili na půdě Horního Jiřetína, kde jim po výhře už postup nikdo nemohl vzít.

MLÁDEŽ JEDNOTLIVCI:

Miriam Kolodziejová - Litvínovská tenistka a vítězka čtyřhry na Australian Open, French Open a Mistrovství Evropy do 18 let v roce 2015.

Bohdan Bárta - Kickboxer SK Leon Most má za sebou vydařený rok 2015. V chorvatské Pule byl vyhlášen nejlepším závodníkem v kategorii starších žáků. Má dva tituly mistra světa asociací WKU a WKA.

Lucie Chaloupková - Judistka 15. ZŠ Most vybojovala v loňském roce stříbro na Mistrovství ČR. V boji o stříbro porazila svou sestru Michaelu Chaloupkovou. Mladé judistce se dařilo i při dalších závodech.

Dominik Čech - Softbalista Painbusters Most vybojoval v roce 2015 zlatou medaili na Mistrovství Evropy, které se konalo v areálu na Ovčíně v Mostě.

Daniel Černý - Oddílový kolega softbalisty Dominika Čecha a taktéž Mistr Evropy.

Adam Novák - Plavec PK Litvínov byl bronzový na sedmé Letní olympiádě dětí a mládeže, stříbro a tři bronzy vybojovalo na Zimním Mistrovství ČR.

Kamila Javorková - Plavkyně PK Litvínov má zlato z Letního poháru, kde získala také tři stříbrné medaile a jeden bronz. Na Zimním poháru pak vybojovala dvě zlata, stříbro a dva bronzy.

Petr Podhorný - Plavec s ploutvemi z oddílu Uhlomost sport vybojoval loni na juniorském Mistrovství Evropy stříbro a bronz.

Lucie Svobodová - Atletka AK Most zazářila v loňském roce ziskem dvou titulů Mistra republiky na trati 3 000 metrů překážek.

Michal Chludil - Boxer BK Baník Most je vicemistrem ČR, vyhrál mezinárodní turnaj v Polsku, Německu. Jako reprezentant ČR byl účastníkem Mistrovství Evropy a Mistrovství světa.

Lukáš Kopal - Silový trojbojař SKST Litvínov má stříbro z Mistrovství ČR, na Mistrovství Evropy skončil na osmém místě.

Sophie Ellen Kučabová - Talent Krasobruslařského oddílu Most si v sezoně 2014/2015 vybojoval sedmnáct prvních míst v celorepublikové oddílové soutěži. V klubu říkají, že je téměř neporazitelná.

František Kordík - Krasobruslaře z Mostu veřejnost zná především z účinkování v muzikálu na ledě Popelka. Kromě toho se František pyšní bronzem z mezinárodní soutěže, kde bojoval v konkurenci závodníků z několika zemí světa.

Tomáš Praský - Atlet AK Litvínov byl v loňském roce pátý ve skoku do výšky na MČR. Šesté místo vybojoval na MČR v desetiboji.

Kateřina Zábojníková - Atletka AK Litvínov má stříbro z hodu oštěpem na loňském MČR. Na MČR také vybojovala čtvrté místo v hodu diskem.

MLÁDEŽ KOLEKTIVY:

TSKH skupina Diamonds - Skupina z Tanečního studia Kamily Hlaváčkové byla v roce 2015 Mistrem světa v kategorii junior All styles, I. Vicemistr světa v kategorii junior Caribbean, Mistr ČR Dance Show všechny styly, I. Vicemistr ČR Dance show Caribbean style.

Box klub Baník Most - V loňském roce mostečtí borci vybojovali na Mistrovství ČR devět medailí a to třikrát zlato, třikrát stříbro a stejný počet bronzových míst. Mladí boxeři z Mostu byli vyhodnoceni jako nejlepší kolektiv v republice. Boxeři zářili i na mezinárodních turnajích.

Super Stars Most - Pravidelný dodavatel medailí jak z tuzemské, tak z mezinárodní scény. Badmintonisté Super Stars Most se připravují také v exotických destinacích, jako například Bedřich Valenta, který trávil měsíce v Malajsii.

DHK Baník Most - Líheň malých házenkářů a pořadatel stále více oblíbené Ligy škol v miniházené, kde mezi sebou bojují házenkářské klubu ze základních škol v Mostě.

Oddíl krasobruslení Most - Oddíl funguje v Mostě od roku 2012. Do té doby zde nikdy krasobruslení nebylo. Několik závodníků je na předních místech v žebříčku Českého krasobruslařského svazu.

Judo 15. ZŠ Most - Mostecký oddíl úspěšně vychovává mladé judisty. Mladí talenti výrazně zazářili například na Junior Cupu 2015 v Teplicích, kde z 22 dětí stálo hned 20 na stupních vítězů.

HK Baník Most - Mladší dorostenci házenkářského Baníku Most loni po sedmnácti letech vybojovali postup do nejvyšší soutěže v republice. A nehrají v ní druhé housle, když se drží ve středu tabulky.

PK Litvínov - Mladí plavci z Litvínova jsou úspěšným kolektivem. Sbírají přední ocenění v soutěžích po celé republice. Daří se jim v letních i zimních pohárech, bodují i na Mistrovství ČR.

HC Litvínov - Líheň mladých litvínovských hokejistů a mládežnických reprezentantů. Naposledy na sebe výrazně upozornili sedmáci HC Litvínov, kteří vybojovali zlaté medaile při skvěle obsazeném turnaji Ševci Cup ve Zlíně. Plno hráčů z Litvínova si také zahraje na blížící se Zimní olympiádě dětí a mládeže.

AK Most - Mladí mostečtí atleti pravidelně vozí skvělé výsledky z halových mítinků i závodů v atletické sezoně.

SK Leon Most - Tradičně úspěšný oddíl, který má ve svých řadách mistry světa i republiky. Každoročně oddíl pořádá oblíbený a skvěle obsazený turnaj Christmas Cup.

TRENÉR/KA:

Radim Rulík a Miloslav Hořava - Nejúspěšnější trenérské duo hokejového Litvínova. V sezoně 2014/2015 dotáhli tito odborníci Litvínov k historicky prvnímu extraligovému titulu. Radim Rulík u litvínovského týmu zůstal. Miloslav Hořava se rozhodl v Litvínově nepokračovat a zaměřil se hokejové kempy ve Švédsku, kde čerpal nové informace k osobnímu trenérskému rozvoji.

Kamila Hlaváčiková - Úspěšná trenérka ve svém Tanečním studiu Kamily Hlaváčikové (TSKH). V roce 2015 získala se svými svěřenci dva tituly mistrů světa a další vrcholná umístění. Několikrát byla také nominována na Cenu města Mostu. Dva roky za sebou 2014 a 2015 získala od sdružení děti fitness certifikát za vynikající práci s dětmi.

Jaroslav Balín - Od roku 2002 až do roku 2015 je trenérem Box klubu Baníku Most. V současné době vychovává nejlepšího boxera ve váze do 69 kg Daniela Baža, který má našlápnuto na utkání o titul ME dále jsou v jeho přípravě na reprezentační start borci Chludil, Bobek, Aubrecht a Karvánek. V minulosti, kdy působil v Chomutově, také vedl nejlepšího českého boxera Lukáše Konečného.

Jakub Verner - Trenér házenkářského HK Baník Most. V minulé sezoně dokázal se svým týmem mladších dorostenců po sedmnácti letech vybojovat postup do nejvyšší tuzemské soutěže. Mostečané mají za sebou půlku sezony mezi elitou a v tabulce se drží v překvapivém středu.

Michaela Smolková - Trénerka mosteckého krasobruslařkého oddílu. Mimo perfektní přípravu krasobruslařů pracuje s těmi nejmenšími ve školičce bruslení, kde děti učí bruslit, ale také je připravuje na dráhu krasobruslení a hokeje. Výchova výrazných mosteckých krasobruslařských talentů je především její zásluhou.

Daniel Hulič a Vadim Všetula - Úspěšné duo dovedlo litvínovské florbalisty do nejvyšší české soutěže. Daniel Hulič je navíc hrajícím trenérem, takže se na postupu podílel i na hřišti. Oba jsou u litvínovského florbalového klubu od jeho začátků.

SPORTOVEC SENIOR:

Petr Zamazal - Silový trojbojař z SKST Litvínov vybojoval loni stříbro na MČR masters v silovém trojboji a bronz v MČR v benčpressu masters

Ivo Řezáč - Nestárnoucí atlet vybojoval loni zlato na šestikilometrovém běhu na Nučické stezce. Stříbro vybojoval na pětikilometrovém Slováckém běhu v Uherském Hradišti a v Teplicích na čtyřkilometrovém běhu Kolem Doubravky byl opět první.

Chybí vám někdo v nominaci? Pošlete nám ho
Most O nejlepších sportovcích hlasujte prostřednictvím kuponu dole pod nominací. Stačí ho vyplnit a poslat nebo donést do redakce Mosteckého deníku (Bělehradská 3346/5, 434 01 Most). O nejlepších sportovcích pak rozhodne součet hlasů, které dostanou. Chybí vám někdo v nominaci? Víte o někom, kdo v loňském roce zaznamenal velký úspěch a my jsme na něj v nominaci zapomněli? Pošlete nám jeho jméno, klubovou příslušnost a stručný výčet posledních sportovních úspěchů. Nominace mohou posílat i sportovní kluby na emailovou adresu: vaclav.veverka@denik.cz

Autor: Václav Veverka, Edvard D. Beneš

12.1.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Tůma.

Talentovaný hokejista a exmanžel Kristelové vyměnil kariéru za zatykač

Ilustrační foto

Vězeň z Bělušic do práce v Roudnici nedorazil, policie po něm pátrá

Nový kalendář komořanské teplárny ve tmě svítí

Komořany - Světelné efekty ve tmě vyniknou, když se kalendář nasvítí denním světlem. Tentokrát mapuje vznik tepla a elektřiny.

Dusno v komunální politice: Začíná boj o budoucí vládu nad Mostem

Most – Ve městě je cítit volební kampaň. Dvě nejvlivnější místní hnutí se vzájemně očerňují.

Litvínovští plavci mají třicet titulů krajského přeborníka

Bílina, Litvínov - Během listopadu se konaly krajské přebory mladšího žactva v Litoměřicích a staršího žactva a dorostu v Bílině. Litvínovští plavci získali neuvěřitelných 30 titulů krajského přeborníka, k tomu dalších 12 stříbrných a 13 bronzových medailí.

Lidé přispívají na teplické prvňáčky. Vybrali už statisíce

Teplice, ČR - Nenávistné výhrůžky na adresu prvňáčků z teplických Prosetic nechaly v klidu většinu českých politiků. Z oficiálních míst proti komentářům pod fotkou z Teplického deníku zaznělo jen pár osamělých hlasů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT