Uhelné safari

Exkurzi do Uhelného safari podnikly v tomto roce necelé čtyři tisíce lidí. „Letos navštívilo exkurze do těžebních lokalit skupiny Czech Coal 3800 návštěvníků, což je o tisícovku víc než loni," uvedla Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí skupiny Czech Coal. Za čtyřletou dobu své existence navštívilo prohlídku velkolomů ČSA a Vršany necelých deset tisíc lidí.

Hipodrom

Obliba adrenalinových zážitků se projevuje také v návštěvnosti sportovních zařízení. To potvrzuje i fakt, že k nejnavštěvovanějším místům na Mostecku se řadí jeho tři největší sportoviště: aquadrom, hipodrom i autodrom. Hipodrom navštíví za rok kolem sto tisíc návštěvníků. „Návštěvnost areálu se nám ustálila na cca jednom stu tisíc za rok. Dostihové dny jsou navštěvovány v závislosti na počasí, průměrná návštěvnost se pohybuje kolem dvou a půl tisíce návštěvníků, dostihový den jako OAKS navštíví každoročně diváků přes tři a půl tisíce," sdělil ředitel hipodromu Josef Pouzar. Sezóna na rok 2013 bude pokračovat v návaznosti na letošní. „Bohatost a rozmanitost kalendáře akcí je dostatečná. Najdete v něm akce pro děti, mládež, dospělé i seniory, sportovní, kulturní i společenské akce. Samozřejmě máme v zásobě i některé novinky, ale ty jsou zatím v podobě projektů," dodal Pouzar. První akcí plánovanou pro příští rok by měly být parkurové závody, které by tak zahájily novou sezónu 2013 v polovině dubna.

Autodrom

Na autodromu proběhly v sezóně od května do září tři hlavní závody, kterých se zúčastnilo téměř 115 000 diváků. Kromě velkých závodů pořádá autodrom i menší akce. „Každý týden se konají menší akce v průměru o 250 účastnících. Autodrom také již pravidelně pořádá dvakrát do roka „Den otevřených dveří – jízdy pro veřejnost". Tato akce na jaře odstartuje a na podzim ukončí motoristickou sezónu a pravidelně přitahuje na tisíce návštěvníků,"uvedla Petra Kubínková ze společnosti AUTODROM MOST a.s.

Aquadrom

Aquadrom nabízí svým návštěvníkům kromě využití krytého bazénu v průběhu celého roku a otevřeného bazénu během letní sezóny, i možnost návštěvy sauny. „Za tento rok evidujeme 190 000 návštěvníků. Nejsilnější měsíce z hlediska návštěvnosti jsou leden a únor. Nejslabší září, říjen a květen. Ostatní měsíce mají dobrou návštěvnost," řekl vedoucí aquadromu Miroslav Svoboda.

Divadlo

Mostečané nezanedbávají ani návštěvu kulturních zařízení, o čemž svědčí vysoká návštěvnost městského divadla. V minulém roce přišlo do divadla celkem 120 000 lidí. „Od ledna do října bylo na našich představeních kolem 60 000 diváků v Městském divadle v Mostě a Divadlo rozmanitostí navštívilo 40 000 lidí," uvedl ředitel divadla Jiří Rumpík. Návštěvníky divadla čeká v novém roce 2013 několik premiér. Celkem devět jich připravilo vedení divadla pro všechny scény velkého divadla. Divadlo rozmanitostí v roce 2013 nabídne pět nových titulů.

Kino 

Bohatá filmová sezóna pojistila vysokou návštěvnost i mosteckému kinu. „Od začátku roku do konce záři navštívilo kino 23 943 návštěvníků a je to největší návštěvnost v existenci kina Kosmos," řekl manařer kina Petr Král. Mezi adepty na nejnavštěvovanější film tohoto roku patří Twilight sága: Rozbřesk 2.

Kostel

Mezi tradiční místa, která každoročně navštíví několik tisíc lidí, patří děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie, který v letošním roce prozatím navštívilo 10 700 lidí. Kostel je od listopadu do konce března zpřístupněn pouze na objednávku skupinám o minimálním počtu deseti osob.

Zámek Jezeří

Zámek Jezeří, který je otevřený od dubna do konce října, nabízí svým návštěvníkům dva prohlídkové okruhy. Jeden tradiční je zaměřen na interiér zámku, druhý okruh vedoucí sklepením je určený především dětským návštěvníkům. Nachází se v něm řada pohádkových bytostí a strašidel. „Návštěvnost v tomto roce je kolem 18 000 lidí," řekla kastelánka zámku Jezeří Hana Krejčová.

Jana Froňková