Problémy na silnici I/27 mezi Mostem a Litvínovem, kde se při dopravní špičce tvoří zácpy kvůli opravám vozovky, se tramvají netýkají.  Informovalo o tom vedení dopravního podniku.

"Důležitost tramvajové dopravy mezi Mostem a Litvínovem se ukazuje v těchto dnech naplno," prohlásil ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Daniel Dunovský.

Silnice u chemičky ve čtvrtek po 15. hodině.

Silnice Most - Litvínov u chemičky.

Silnice u chemičky ve čtvrtek po 15. hodině. Foceno mobilem z tramvaje. Foto: Deník/Monika Gordíková

Na velmi vytížené silnici je několik vyfrézovaných úseků se zúženými jízdními pruhy. To s sebou přináší velké komplikace v dopravě. Při cestování automobilem vznikají kolony. Někteří řidiči cestují mezi Mostem a Litvínovem téměř hodinu.

Oprava silnice na úseku dlouhém 2,1 kilometru může trvat až do 16. srpna.  Nyní platí omezení rychlosti u kruhového objezdu u chemičky, u hlavního parkoviště a u Petrochemie.

„Naštěstí se omezení nedotýkají tramvajové dopravy. Ta totiž využívá vlastní těleso nezávislé na silniční dopravě, tramvaje tak mohou jezdit spolehlivě a podle jízdního řádu. Doporučil bych proto řidičům, kteří nechtějí stát v kolonách, aby si vyzkoušeli tramvajovou dopravu," řekl Dunovský.

Dodal, že si nedovede představit, že by nyní veškerá hromadná doprava mezi oběma městy byla zajištěna pouze autobusy, jak to nedávno navrhlo opoziční Sdružení Mostečané Mostu (o návrhu se dočtete ZDE). „Každodenní kolaps by byl téměř neodvratný. Stačí si také promluvit s cestujícími, kteří musí využívat náhradní autobusovou dopravu v případě plánovaných výluk tramvajové dopravy, které potřebujeme kvůli opravám a údržbě trati," uvedl Dunovský.

Dopravní podnik plánuje rekonstrukci a modernizaci tramvajové trati mezi Mostem a Litvínovem. Má podporu obou měst.