Počasí letos v létě koupání příliš nepřeje. Své o tom ví litvínovské koupaliště Koldům, které během prvního měsíce prázdnin zaznamenalo opravdu nízkou návštěvnost. "Nestojí to za nic. Teplých dnů bylo v červenci málo, takže lidé na koupaliště prostě nechodili," okomentoval současnou situaci jednatel společnosti Sportas Miroslav Otcovský. Dodal, že podle něj je velkou nevýhodou koupaliště to, že momentálně nedisponuje žádným krytým bazénem přímo v areálu. "Když je počasí na hraně, lidé se rozhodnou spíše nepřijít, protože se tady nemají kde schovat," myslí si.

Vyhledávanou atrakcí se tak stalo spíše letní kino, které přímo v prostorách koupaliště promítá každý prázdninový víkend. Lidé už si na něj zvykli a chodí rádi. "Líbí se mi celkově ten nápad. Něco takového tady chybělo," řekla Marie Tomanová, která letní kino navštívila už několikrát. Nejvíce oceňuje možnost půjčení lehátka, ze kterého pak může pohodlně koukat na film. Dodává ale, že lehátek je jen omezené množství, takže se vyplatí přijít včas. Pro děti je podle ní večerní promítání pohádek příjemným dobrodružstvím.

"Je fajn, že po celou dobu filmu je otevřený bufet, takže člověk si může koupit něco dobrého nebo i teplý čaj, když je mu zima," chválí si další návštěvnice Andrea Slavíková. Ta se na promítání chystá znovu už tento týden. To, že má kino u lidí úspěch, potvrzuje i Miroslav Otcovský. "Má slušnou návštěvnost, jsme až překvapeni. Opět se ale vše odvíjí od počasí," popsal s tím, že počet návštěvníků může kolísat od deseti až po stovku.

Společnost Sportas ve městě ještě spravuje krytý plavecký bazén, ten je ale přes prázdniny uzavřený. O jeho otevření, i v případě špatného počasí, kdy by mu lidé možná dali přednost před koupalištěm, se vůbec neuvažuje. "Provádíme v něm totiž intenzivní údržbu. Bazén není v nejlepším stavu, takže přes léto "zašíváme", co se dá, aby vydržel ještě další sezonu," vysvětlil Otcovský.

Najetí bazénu je navíc poměrně náročné a celkově by zabralo až tři týdny. Bazén je momentálně úplně vypuštěný, takže by se musel znovu napustit, voda připravit a vzorky podstoupit chemické rozbory.