Jindy rušná autobusová zastávka u Business Centra je teď bez lidí. Je oplocena a pracují na ni dělníci s těžkou technikou. Začala rekonstrukce zastávky. Chodník mezi ní a obchůdky je zúžený. "Koukám na to, jak vyoraná myš," prohlásil u staveniště mladý muž, kterého nová situace u vietnamského zelovocu, pekárny, masny a tabáku překvapila.

S omezením musejí počítat i řidiči, kteří by měli být opatrní. Silnice na třídě Budovatelů má u staveniště pouze jeden jízdní pruh.

Změny v centru Mostu.

Autobusy č. 30, 17 a 5 nyní využívají blízkou zastávku u spodního ze Tří sýrů, která obvykle slouží jen pro č. 16 a 31. I tato zastávka se bude na jaře posouvat.  Foto: Deník/Martin Vokurka

Uzavřená zastávka "třicítky" se rozšíří. Práce budou stát 3,13 milionu korun. Většinu má zaplatit Evropská unie. Městskou zakázku vyhrála s nejlevnější nabídkou mostecká firma JMV tech.

Stavební práce potrvají nejvýše šest týdnů. Úpravou zastávek a chodníků mezi Business centrem a křižovatkou u Prioru vznikne nově osvětlené vydlážděné prostranství s ostrůvky zeleně. Zastávky v délce 24 a 30 metrů budou bezbariérové s liniemi pro slepce a slabozraké.