„Chceme trochu zkulturnit prostory pro partnery i pro hráče, aby dosahovaly alespoň nějakého standardu. Je to v souvislosti s tím, že v příští sezoně budeme účastníky Ligy mistrů i v souvislosti s tím, že po zisku titulu vzrostl u našich partnerů zájem o hokej," řekl k úpravám na zimním stadionu Robert Kysela, generální manažer HC Verva Litvínov.

Proměna kabiny hostů začne co nejdříve. Hotovo musí být do prvního domácího zápasu v Lize mistrů, tedy do 27. srpna, kdy do Litvínova přijede mančaft z francouzského Grenoblu.

„Tahle kabina je nejpoužívanější a vypadá opravdu katastrofálně. Především se v ní bude muset udělat pořádná podlaha. Koberec tam je čtyři roky starý, ale je položeny na rozdroleném a hrbolatém betonu, takže se rychle prošlapal. Na podlahu pak místo koberce položíme takové gumové šablony. Zároveň tam necháme udělat nové lavice, aby si hráči měli kam pořádně dávat své věci. Vymaluje se, natřou mříže," pokračoval Robert Kysela. Úpravy kabiny vyjdou na zhruba 300 tisíc. Zaplatí je město. „Bylo se tu podívat celé vedení a uznalo, že je to hrozné," podotkl Kysela.

Zatímco kabina hostů na dělníky teprve čeká, mládežnické šatny už jsou skoro hotové. „Rekonstruují se čtyři menší šatny a šatna mladšího dorostu. Také do nich se umístí nové lavice a skříňky. Některé kabiny už byly opravené v souvislosti s Turnajem čtyř, co se tu hrál. Upraví se i přilehlá chodba," uvedl generální manažer Kysela. Rekonstrukce těchto prostor vyjde na více než milion korun. Část sumy uhradí Ústecký kraj, který bude v lednu pořádat olympiádu dětí a mládeže, přičemž jedna hokejová skupina bude hrát právě v Litvínově. Zbytek zaplatí Unipetrol a občanské sdružení, které má pod svými křídly mládež.

Třetí modernizace, která se týká části VIP prostor, začala před pár dny. „Přední VIPku už jsme opravili, nyní probíhá obměna interiéru té velké. Bude tam například nový bar, nová televize, nový koberec. Bude to ve stylu těch předních VIP prostor," doplnil Kysela s tím, že tato rekonstrukce vyjde zhruba na milion a půl. Platit bude v tomto případě klub a Unipetrol. Zatím není jisté, zda se „VIPka" stihne upravit do začátku Ligy mistrů.