Nespokojení obyvatelé čtvrti Janov, která v poslední době vešla ve známost konflikty kvůli soužití starousedlíků a nepřizpůsobivých Romů, hodlali přijít na zasedání poslanců hromadně. Dopředu nahlášený pochod ale radnice nepovolila kvůli již dříve oznámeným akcím. U kruhového objezdu, kde došlo 17. listopadu ke krvavé bitce mezi extremisty a policejními těžkooděnci, se sešla jen hrstka lidí. Ostatní přišli rovnou do Scholy Humanitas, kde se zasedání koná.

Lidé chtěli zastupitelům a starostvi Milanu Šťovíčkovi vyjádřit nesouhlas s postupem města vůči Janovu a neřešení tamní sociální situace. Zastupitelé jim dali slovo hned v úvodu. Nikdo se nehádal, diskuze proběhla v klidu.

Už po třinácté hodině postávala před Scholou Humanitas přibližně desetičlenná skupina mladých lidí, příznivců radikální Dělnické strany, která svolala předchozí demonstrace do Litvínova a jejichž účastníci se dostaly do prudkých potyček s policisty. Mezi radikály je například Lucie Bejčková, která byla na sedmém místě kandidátky Dělnické strany do krajských voleb.

U školy hlídkovali ve větším počtu policisté. Politiky v sále chránila pro všechny případy městská policie. Jednání proběhlo nakonec celé bezproblémově.