První návštěvníci budou moci do zámku zavítat 14. února v 16 hodin, kdy začne vernisáž výstavy SRDCERÁJ výtvarníků Veroniky Richterové a Michala Cihláře. Hlavním motivem bude, jak z názvu vyplývá, srdce jako symbol.

Zatím neznámý je termín otevření expozice sochaře Stanislava Hanzíka a výstavy filmové techniky. U obou se předpokládá, že vernisáž bude nejpozději v březnu.

Radnice zveřejnila výši vstupného do expozic. „Dospělí zaplatí 50 korun, důchodci 30 korun a studenti 20 korun. Děti do tří let budou mít vstup zdarma. Vše bude fungovat tak, že lidé zaplatí vstupné a poté budou moci projít všechny expozice," uvedl místostarosta Milan Šťovíček.

Od března bude možné uzavřít ve zrekonstruovaném zámku sňatek. Poplatek bude činit 1 500 korun za pronájem zámku a 1 000 korun správní poplatek. Bližší informace je možné získat na oddělení matriky městského úřadu nebo na telefonních číslech 476 767 641 a 476 767 644.

Zajištění chodu zámku si vyžádá zvýšení počtu zaměstnanců městského úřadu, a to o čtyři. Bude se jednat o tři pracovníky, kteří budou mít na starosti například prodej vstupenek či různé druhy výpomoci, a jednu uklízečku.

Přestože radnice avizuje, že tímto krokem stoupne počet jejích zaměstnanců na 176. V případě nově přijatých lidí do zámku nepůjde o stálý pracovní poměr. „Vezmeme je v rámci veřejně prospěšných prací z úřadu práce, který jim bude platit mzdu. Budou pro nás pracovat rok," řekl tajemník litvínovského městské úřadu Valdemar Havela s tím, že všechny nové pracovníky už má vytipované.

Více o rekonstrukci zámku ZDE