Stalo se tak u Velvět mezi železničními stanicemi Úpořiny a Řehlovice. Jeden ze strojvedoucích následky srážky bohužel nepřežil.

Generální stop nezafungoval

Několik nákladních vozů vykolejilo. Veškerá doprava v úseku Řehlovice - Úpořiny je zatím zastavena. Osobní v úseku Ústí nad Labem - Bílina jezdí náhradní autobusová doprava. Podle serveru Českých drah je obnovení provozu plánované zatím na 16.00 hodin.

Ke srážce došlo ve 4.57 u Velvět mezi stanicemi Úpořiny a Řehlovice. "V důsledku srážky vykolejily čtyři vozy a byl usmrcen strojvedoucí. Dle prvotních informací z místa mimořádné události projel jeden z nákladních vlaků návěstidlo zakazující jízdu ve stanici Řehlovice a následně narazil do před vjezdem do stanice Úpořiny stojícího nákladního vlaku. Během nedovolené jízdy z Řehlovic do Úpořin byl použit generální stop, nicméně vlak se zastavit nepodařilo," uvedl k nehodě mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Proč se nepodařilo vlak zastavit pomocí generálního stopu zatím neví, nicméně vyloučil možnost, že by vlak jel příliš rychle. "Podle situace na místě, kde jsou vozy navršeny na sobě, odhaduju, že se obnovit provoz podaří nejdříve ve večerních hodinách," dodal Drápal.

Nehoda uzavřela i silnici

„Jde o tragickou nehodu. Oba vlaky jely z Ústí směrem na Úpořiny. Zhruba kilometr před nádražím Úpořiny jeden z vlaků zastavil, druhý do něho zezadu naboural. Totálně zničena je lokomotiva a poničeno je několik vagónů. Vyprošťovací práce za pomocí těžké techniky mají trvat až dva dny. Lokalita je problematická, technici se budou muset vypořádat s pět metrů vysokým náspem. Hasiči už museli v místě pořezat několik stromů, aby zpřístupnili nehodu vyšetřovatelům," řekl reportér Deníku, který je na místě nehody.

Komplikace v dopravě nejsou jenom na kolejích, ale i na silnici Kozlíky - Rtyně nad Bílinou. Silnice je z důvodu nehody na kolejích uzavřena.

Nehoda dvou nákladních vlaků mezi stanicemi Úpořiny - Řehlovice.