Nová tramvaj, dlouhá patnáct metrů, obsluhuje střídavě linky čtyři, tři a jedna, jejichž trasy spojují Most a Litvínov. Nabízí 30 míst k sezení a 80 k stání. Všechny dveře mají ochranné bezpečnostní systémy proti sevření cestujících, tramvaj je vybavena klimatizací v kabině řidiče i v prostoru pro cestující, řekl mluvčí podniku Jiří Holý.

Dopravní podnik koupil tramvaj, která je první bezbariérovou ve vozovém parku, od společnosti Pragoimex. "Vozidlo je vybaveno vnějším a vnitřním kamerovým systémem s přípravou pro záznam. Kamery jsou nad každými dveřmi, dále jsou dvě kamery pro exteriér a čtyři kamery pro zobrazení interiéru," řekl Holý.

Na letošek připadá 115 let provozování kolejové dopravy na Mostecku. Oba akcionáři, kterými jsou Most a Litvínov, vyjádřili podporu pokračování tramvajové dopravy mezi oběma městy a jejímu rozvoji. Dopravní podnik má 47 tramvají, z toho je pět vozidel nízkopodlažních. Pro provoz MHD slouží ještě 89 autobusů.

Podnik nyní modernizuje tramvaj T3, pořídil pět nových autobusů a nákup dalších deseti plánuje v příštích dvou letech.

V nedávné minulosti podnik opravil tramvajové křížení, modernizoval výhybky, informační systém, rekonstruoval zastávky a pořídil nízkopodlažní tramvaje. "Celkové způsobilé náklady na projekty IPRM (integrovaného plánu rozvoje města) v části dopravního podniku činily zhruba 169 milionů korun," uvedl Holý.

V loňském roce podnik přepravil zhruba 28 milionů lidí, 11 270 000 z toho byli cestující tramvajovou dopravou. Počty se podle mluvčího v posledních letech nemění. Roční náklady na provoz dopravního podniku jsou zhruba 330 milionů korun. Most drží 65,59 procenta akcí a Litvínov má 34,41 procenta.