„Každý, kdo aspoň na jeden den do tohoto překrásného údolí řeky Střely zavítá, určitě se vrátí zpátky. Řeka má určitě magickou moc a lidi přitahuje zpět,“ chválí údolí řeky Střely vedoucí tábora Bohumil Šafránek (zvaný Bob), který jezdí na toto místo již od roku 1974.

Společně s Bobem nedílnou součástí Krušnohoru na severním Plzeňsku jsou již dlouhá léta mj. zástupce vedoucího Tomáš Hagelbauer (Tom), sportovní vedoucí, Michaela Hanzlíčková (Míša), fotogtaf Arnošt Kadavý (Pulicer) a vedoucí oddílů Jan Grubner (Smrťák) a Ladislav Dvořák (Monty).
„V údolí Střely jsem letos již podevatenácté. Vyrábím pneumatiky a pobyt v této krajině mezi dobrými přáteli a dětmi mi dodá tolik energie, že mi vystačí do dalších prázdnin,“ prozrazuje na sebe Monty.

Starají se o přírodu

„Do dětských táborů jezdím již od svých šesti let a tady jsem po patnácté. Práce s dětmi mne těší, možná i proto, že děti jí dovedou upřímně ocenit. Velmi rád připravuji večerní táboráky, čistím s dětmi les, nebo pečuji o naší lávku přes Střelu,“ doplňuje Montyho jeho dlouholetý kamarád Smrťák.
I samotným dětem se příroda v údolí Střely líbí. „Před čtyřmi léty mi tatínek tento letní tábor doporučil a jsem moc ráda, že to udělal. Je tu překrásná příroda, dobří vedoucí, kteří nám v průběhu zdejšího pobytu organizují zajímavé soutěže,“ svěřila se nám šestnáctiletá Denisa Vítková z Mostu, která vloni ve volbě Miss skončila na druhém místě.

I letos, kromě celotáborové hry Po stopách Růžového Pantera, v níž šestnáct oddílů rozdělených do tří kategorií soutěží o diamant Růžového Pantera, zpestřují dětem zdejší pobyt zajímavé akce. Děti měly možnost vyzkoušet si projížďku na koni, viděly vystoupení Fešáka Pína, Hanu Montánu Revial a vrcholem pro nejlepší jedince z oddílů byl let vrtulníkem nad táborem. Již tradičně proběhla volba Miss, Minimiss, Železňák a Sporťáček tábora. Ani letos nechyběl všemi oblíbený branný závod Autíčka.

Rodiče mohou zásluhou Pulicera sledovat na fotografiích, denně aktualizovaných webových stránek, činnost v táboře. Někdy se i dočtou: počasí hezké, na ošetřovně není ani jeden táborník, skvělý oběd…

V Krušnohoru mají svou Dvoranu slávy u Staré studny, kde své místo mají i bývalí pracovníci tábora. „Naším zasloužilým táborníkům jsme vyhotovili v dvoraně slávy cedulky. Denně máme na očích například prvního správce tábora Milana Kröniga, nejlepší táborovou kuchařku v jeho třiapadesátileté historii Hildu Minaříkovou, lékaře Jana Hodka (všichni již zemřeli), nebo vidíme cedulku se jménem dosud žijícího bývalého hlavního vedoucího Josefa Hagelbauera,“ vysvětluje cíl Dvorany slávy současný vedoucí Bob.