„Došlo k vymazání některých informací, včetně diskuze kolem dopisu ředitele severočeské policie Vorálka, ve kterém měl výhrady k jednomu z našich kandidátů, řediteli mostecké městské policie Schwarzovi,“ uvedl Doubrava.

Miloš Čapík, který má na starosti provoz internetových stránek sdružení Severočeši. cz, potvrdil, že k útoku došlo. Podle jeho slov ale nedošlo k žádnému závažnému narušení internetových stránek. „Zjistili jsme to prakticky ještě v průběhu útoku a přijali jsme opatření,“ uvedl Čapík.

Během útoku měly zmizet informace se zhruba třídenní diskuzí týkajících se kauzy mosteckého kandidáta Severočechů. cz Bronislava Schwarze a ještě některé informace. „Je to nepříjemné, ale představovalo to jenom asi tři procenta dat,“ dodal Čapík.

Počítačový specialista, který si nepřál být jmenován, uvedl, že server firmy z Jablonce nad Nisou, na kterém jsou internetové stránky Severočechů.cz, je velmi dobře chráněn a jeho narušení by nemělo připadat v úvahu.

Spíše se mohlo jednat o akci zevnitř, protože někomu se mohly zdát informace a diskuze kolem Schwarze nepohodlné a raději je vymazal.

Ústecký počítačový odborník Pavel Grunzner uvedl, že všechny tři protikladné názory mohou být pravdivé.

„Zabezpečení skutečně může být velmi dobré, přesto nelze vyloučit, že odborník může zabezpečení překonat, nebo může hacker využít heslo někoho z lidí, kteří mají oprávnění zasahovat do internetových stránek, nelze vyloučit ani smazání informací někým uvnitř systému. Ale po změnách, pokud to neprovede špičkový odborník, zůstávají stopy, podle kterých by mělo jít útočníka nakonec určit,“ dodal Grunzner.

V dopisu severočeského policejního ředitele Jiřího Vorálka, který rozpoutal vlnu diskusí, Schwarzovi Vorálek vytýkal pomlouvání policie, zkreslování faktů a uvedl, že Schwarz odešel nakonec od policie, protože měl v zaměstnání problémy.