Bájná hranice tisícovky účastníků už je na dohled. V pátek po poledni už bylo přihlášeno 758 běžců.

„Samozřejmě makáme na tom, abychom počtu tisíc startujících dosáhli,“ řekl Deníku Tomáš Pavel z pořádající agentury Event media.

V DUCHU RETRO

Zážitkový běh na 5 a 10 km, který se uskuteční v centru Mostu a jeho nejbližším okolí. Startuje se na 1. náměstí, trať pokračuje do parku Šibeník a zpět na náměstí. Pavel také potvrdil, že trasa obou běhů se nemění. „Hlavně kvůli tomu, aby si aktéři, kteří se zúčastňují každý rok, mohli porovnávat časy,“ doplnil Pavel.

Letošní ročník se na všech svých osmi zastávkách po celé republice nese v duchu retro. „Tak pomalu začněte ladit kostýmy, protože to bude velké!“ vzkazují pořadatelé.

Tradičním účastníkem běhu na 10 kilometrů je ředitel mostecké knihovny Tomáš Ondrášek. „Těším se. Trať je pěkná, takže to bude parádní,“ svěřil se s tím, že týden předtím si zaběhne půlmaraton v sousedním Chomutově.

Při prvním ročníku běhu v roce 2015 byla na startu například plavkyně Simona Baumrtová, nechyběl ani mostecký primátor Jan Paparega, který je také pravidelným účastníkem, takže nebude chybět ani letos. Poběží i náměstek primátora Marek Hrvol.

„V parku to bylo strašidelné,“ řekla před dvěma lety Zuzana Rusínová, nejrychlejší žena na 10 km trati. Letos bude situace jiná. Park v centrum města už je upravený a nedávno zde bylo instalováno na hlavní trase osvětlení, které by v době konání závodu už mělo být v provozu.

Start běhu na 5 kilometrů, který nese název Avon a podporuje boj proti rakovině, je ve 20.30 hodin. Start desetikilometrového mosteckého Night Runu je o hodinu později, tedy ve 21.30 hodin. Před hlavními závody program ještě doplní dětské závody Innogy Kids Cup se startem v 17.45 hodin a Family Run pro děti a seniory, který odstartuje v 19.15 hodin.

Běžecké akce v srpnu:5. 8. – Chomutovský půlmaraton.
5. 8. - 25. krušnohorský Bike marathon Seiffen
5. 8. – Krušnohorský MTB Qwert maraton Meziboří
12. 8. - Night Run Most
11. – 13. 8. – Erzhike maraton Neuhausen – Olbernhau - Oberwiesenthal
13. 8. – Cyklotour Olbernhau
26. 8. – Trmická desítka za Přemyslem Oráčem
27. 8. Teplický půlmaraton