Velkým lákadlem bude například česká triatlonová hvězda Helena Erbenová, která sbírá úspěchy po celém světě. Mostecký závod bude jejím prvním letošním v ČR.

Pořadatelé z Krušnoman Triathlon Team Litvínov začali v pátek dopoledne připravovat zázemí na Matyldě. Akce se koná ve spolupráci s městem Most.

V sobotu v 9.30 hodin začne závod pro děti, rozdělený do tří věkových kategoriií. Děti od 12 do 15 let absolvují plavání (300 m), závod horských kol (7 km) a běh (3 km), děti od 7 do 11 let mají plavání (100 m), horská kola (3 km) a běh (1 km). Děti od 0 do 6 let čeká symbolické smočení nohou, symbolické projetí na kole a krátký běh.

„Pro děti tu bude i půjčovna kol," sdělil Mosteckému deníku ředitel závodu Tomáš Langhammer.

Hlavní závod pro dospělé muže a ženy, takzvaný Classic, začne na Matyldě ve 12 hodin. Borce čeká 1,2 km plavání, 30 km na horských kolech a 10 km běhu. Plavat a běhat se bude na Matyldě, cyklistická trať zavede závodníky až na Ressl.

Kratší verze závodu, takzvaný Sprint, vypukne ve 13.30 hodin a obnáší 0,4 km plavání, 15 km na kolech a 3 km běhu.

Všichni závodníci startují na vlastní nebezpečí.

Na dětský závod je zatím přihlášeno 25 dětí, ale desítky dalších se očekávají. Velkou skupinu přivede úspěšný český triatlonista Tomáš Slavata, který se angažuje v dobročinných projektech pro děti.

Do hlavního závodu se již registrovalo 120 sportovců, do sprintu 75. Pořadatelé očekávají, že všech tří soutěží se zúčastní až 260 lidí.

Do hlavního závodu se přihlásil i mostecký primátor Jan Paparega.

OMEZENÍ V rekreačním areálu Matylda nebude v sobotu 23. července veřejnosti přístupná vodní plocha ke koupání ani okružní cesta pro bruslení, běh a cyklistiku. Důvodem omezení je sobotní triatlonový závod Krušnoman Cross Triathlon.