Otevřené jsou všechny větší skiareály kromě Českého Jiřetína, kde se začne lyžovat v neděli.

V lyžařském areálu Telnice u Ústí nad Labem v pátek spustí vlek na další sjezdovce, mimo provoz bude už jenom Slalomák. Lyžovat se tak bude na čtyřech sjezdovkách i v dětském areálu. "Na sjezdovkách máme 20 až 50 centimetrů přírodního a technického sněhu, mimo sjezdovky je třicet centimetrů," řekl dnes ČTK Jindřich Holinger ze skiareálu Telnice. Půl metru sněhu leží také na sjezdovkách Bouřňáku na Teplicku, 40 centimetrů uvádějí Klíny i Český Jiřetín na Mostecku.

Na Bouřňáku, Telnici i Klínech se bude v pátek lyžovat jako v běžný den, na Štědrý den budou vleky v provozu do 14:00. Od prvního svátku vánočního budou lyžařská střediska otevřená až do Silvestra jako v běžný den, většinou od 9:00 do 16:00. Na Alšovce na Chomutovsku se začne lyžovat 25. prosince.
Na upravené tratě mohou o Vánocích vyrazit také běžkaři. V okolí Telnice je upravená pětikilometrová trasa na pláních na Adolfově, v lese ale stopy upravené nejsou kvůli těžbě dřeva. Upravené jsou od středečního večera i okruhy na Mračném vrchu u Klínů na Mostecku. "Pořád ale sněží a fouká, takže stopy budou zaváté. Tato úprava byla nutná pro hutnění podkladu. Další úprava se plánuje v pátek 23. prosince večer," uvedli provozovatelé skiareálu Klíny.

Běžecké stopy mezi Cínovcem a vrchem Tří pánů a pěti- a desetikilometrové turistické okruhy na Bouřňáku se chystají upravit dnes v noci. Od úterý jsou projeté skútrem také okruhy v okolí lyžařského střediska Alšovka.