Při všech ostatních nehodách přitom zahynul jen jeden další člověk, vyplývá ze statistik. Policisté soudí, že série sražených chodců může souviset s temnými podvečery a nevlídným počasím.

Všem třem obětem bylo přes 60 let a zemřely při nehodách buď navečer, nebo naopak brzy ráno. "S nevlídným počasím a špatnou viditelností to opravdu může souviset, řidiči mají spoustu jiných starostí," řekl ČTK děčínský policejné mluvčí Vojtěch Haňka.

Právě na Děčínsku smetlo v úterý vpodvečer nákladní auto s přívěsem na osvětleném přechodu jednašedesátiletého muže. Druhý den ráno utrpěla smrtelná zranění devětašedesátiletá žena při přecházení frekventované silnice v Ústí nad Labem - Vaňově, už v neděli zahynula na přechodu v Klášterci na Chomutovsku pětasedmdesátiletá důchodkyně. Řidič, který ji srazil, navíc neměl řidičský průkaz a řídil opilý.

Počet mrtvých chodců kontrastuje s jedním lidským životem, který si vyžádaly všechny ostatní nehody v celém kraji. "Zřejmě to souvisí s tím, že je brzy tma a lidé chodí do práce i nazpátek za tmy. Provoz je tím pádem úplně jiný než v létě a když se přičte oboustranná nepozornost a absence reflexních prvků u chodců, může to končit až takto," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Jana Matonohová.