Firma spoléhá na odlišnost a kvalitu svého sortimentu, který má ryze německý charakter. „Vozíme potraviny a drogerii přímo z Německa. Ne potraviny určené na export, ale ty, které mají jít k německému zákazníkovi. Takže podstatně kvalitnější než na jaké jsme u nás zvyklí. Třeba naše šunka je opravdu šunka," říká jednatel Gut alimentari Marek Kroha.

Společnost si podle jeho slov navíc může dovolit prodávat zboží za přijatelné ceny, protože ho získává přímo od výrobců. „Zákazníci se nemusejí bát, že bychom byli předražení."

Litvínov si firma nevybrala náhodou. Už půl roku provozuje prodejnu v Mostě a počet i reakce zákazníků ji prý utvrdily ve snaze se rozšiřovat. „V Mostě jsme v ulici Višňová. Lidé jsou spokojení," doplňuje Marek Kroha. Právě v Mostě sháněla reference i litvínovská radnice, které prostory patří. „Získali jsme pozitivní ohlasy," říká místostarosta Litvínova Milan Šťovíček. Úřad nyní schválil Gut alimentari pronájem na dobu neurčitou.

Prodejna v Mostě byla vůbec první, kterou zástupci Gut alimentari v České republice otevřeli. Následovat bude Žatec a souběžně s ním právě i Litvínov. Termín otevření litvínovské pobočky je zatím neznámý. „V pondělí prostory přebíráme a začíná nám běžet nájemní smlouva. Samozřejmě provedeme menší rekonstrukci. Otevřít chceme v březnu. Nejraději bychom hned na začátku, ale to možná nestihneme," podotýká jednatel Kroha.

Litvínovská prodejna bude mít šest zaměstnanců, o dva víc než ta mostecká. Vzejdou z chystaného výběrového řízení.